TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 21-06-2024 17:36   Güncelleme : 26-06-2024 12:47

VALİ’DEN 103. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI 21.06.2024

VALİ’DEN 103. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI   21.06.2024

VALİ’DEN 103. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI

 

VALİ YAŞAR KARADENİZ’İN

ADAPAZARI'NIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN

KURTULUŞUNUN 103. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI

 

20.06.2024

Bugün, milli birlik ve beraberlik ruhunun en güzel örneklerinden birisini yaşadığımız ve Anadolu'nun girişinde mihenk taşı olan Adapazarı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümünü halkımızla birlikte büyük bir onur ve gururla kutlamaktayız.

Bir milletin yeniden uyanışına vesile olan Kurtuluş Savaşı'mızın başlaması ile birlikte bu süreçte özel bir yere sahip olan Adapazarı, Halit Molla gibi birçok Kuvâ-yı Milliye Kahramanını bağrından çıkarmakla birlikte, Anadolu'ya silah sevk edilen önemli merkezlerden biri olmuştur.

Bu aziz vatan uğruna canını feda ederek bayrağımıza kanlarının rengini veren, ezelden ebede hakkı ödenemeyecek vatan evlatlarının o dönemde başlattığı kutsal mücadele sonucu, unutulmaz kahramanlık destanını adlarıyla tüm dünyaya yazdıran ecdadın torunları olarak bizler, yurt edindiğimiz bu vatan topraklarında rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamaktayız.

Yıllarca süren savaşlara, tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen Aziz Türk Milleti; her türlü eziyet, işkence, cefa ve tehlikelere katlanarak bu sıkıntıların üstesinden gelmesini bilmiştir. Bu azim ve kararlılıkla İstiklal ve İstikbalimizin kazanılmasında vatanımızın dört bir yanını kanlarıyla sulayan Aziz Şehitlerimiz, bu cennet vatanı bizlere emanet etmişlerdir. Bu kutlu uğurda canlarını seve seve vatanlarına feda ederek şehadet şerbetini içmiş Kahraman Şehitlerimiz asla unutulmayacaktır.

Kurtuluş meşalesinin yakıldığı o zorlu mücadele yıllarını tekrar hatırlamamıza, hafıza ve bilincimizin de tazelenmesine vesile olan Adapazarı’nın kurtuluşunda gösterilen o sarsılmaz azmin, sapasağlam iman gücünün, emsalsiz fedakârlıkların ve kahramanlıkların milletimiz tarafından da çok iyi bilinmesinin ve gelecek kuşaklara aktarılmasının ne denli önemli olduğunun da şuurunda olmalıyız.

Kurtuluştan bugüne geçen süre zarfında, her alanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğüne sahip, ekonomik, siyasi, askeri ve kültürel alanlarla kendini geliştirerek Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün gösterdiği muasır medeniyetler hedefine emin adımlarla ilerlemektedir. Bu süreçte Sakarya İli de sanayi, tarım ve turizm başta olmak üzere farklı alanlarda kendini geliştirmiştir.

Bizler de hayranlık uyandıran eşsiz tarihi ile birlikte aynı zamanda bu benzersiz şehrin barındırdığı her güzelliğe sahip çıkmaya, toplumun tüm kesimleri ve şehrin tüm aktörleri ile birlikte, dayanışma içerisinde olmaya gayret gösterecek, Sakarya’mızda var olan huzur ortamını korumak ve yine aynı ruhla birlik ve beraberliğimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle;

21 Haziran Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü münasebetiyle Sakaryalı vatandaşlarımızın bu şanlı ve anlamlı günlerini tebrik ediyor,

başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; İstiklal Savaşı’na giden bu şanlı yolda büyük mücadele örneği göstererek kahramanca yurdunu savunup Hakka yürüyen Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, saygıdeğer tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

 

Yaşar KARADENİZ

Sakarya Valisi

 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI