EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-06-2024 14:21

VALİ YAŞAR KARADENİZ'İN 2023–2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILSONU MESAJI 13.06.2024

VALİ YAŞAR KARADENİZ'İN  2023–2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILSONU MESAJI   13.06.2024

VALİ YAŞAR KARADENİZ'İN

2023–2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILSONU MESAJI

13.06.2024

Bugün, ülkemizin yarınlarının inşasını gerçekleştirecek, aydınlık geleceğimizin teminatı yavrularımız ile onların başarıya giden yoldaki en büyük destekçileri ailelerimiz ve göz bebeğimiz çocuklarımızın daha iyi ve kaliteli yetişmesini sağlamak için büyük gayretlerle ülkemizin her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimizin büyük bir maratonun finali niteliğinde olan bir eğitim ve öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Acısıyla tatlısıyla bu yıl da ilimizde bulunan, 801 okulumuzda, 13 bin 467 öğretmenimiz ve 218 bin 560 öğrencimiz ile 2023–2024 eğitim ve öğretim yılını tamamlamış olduk.

Okul dönemi, öğrenme sürecinin ikinci adımını oluşturur. Ailede başlayan eğitim, okullarımızda öğrenimle bir araya gelerek çocuklarımıza hem kendi yetenekleri doğrultusunda hem de maddi ve manevi anlamda bir katkı sağlar. Bu süreçte elde edilen kazanımlar, çocuklarımızın ve gençlerimizin, dolayısıyla da milletimizin geleceğinin şekillenmesine vesile olur.

Yine bir eğitim ve öğretim dönemini kapatırken çocuklarımızın okullarımızda azim ve kararlılık içinde kazandıkları yeni bilgi ve becerilerini, bu uzun dönemli tatilde de geliştireceklerine inancımız tamdır. Eğitim ve öğretim yalnızca bir dönem ya da belirli bir zaman içerisinde değil, hayatın her alanında devam eden bir süreçtir. Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen birçok başarılı proje gibi özellikle kitap okuma alışkanlığını kazandırmak açısından ilimizde sürdürdüğümüz "KitapSakarya" projemiz ile aynı anda kitap okuma etkinliğinin ve çocuklarımızın bu konuya gösterdiği ilginin bu yılki başarıda büyük katkısı olduğuna inanıyor, kitap okuma alışkanlığının tatil günlerinde de sürdürülmesini temenni ediyorum. Çünkü bu alışkanlık, insanın kişisel gelişimine ve toplumsal yapımıza, kısacası insan hayatına paha biçilmez bir değer katmaktadır.

Sevgili çocuklarımız; bu tatil süresince ailenizle ve arkadaşlarınızla güzel zaman geçirip, okul döneminde hayata geçiremediğiniz planlarınıza önem vermenizi, sanal alemin çok fazla etkisinde kalmadan elbette teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek çağı yakalamanızı, beden ve ruh sağlığınız için de en az bir spor dalıyla ilgilenmenizi istiyoruz.

Kıymetli eğitimcilerimiz-öğretmenlerimiz; bizler için milli kültürü yaşatmanın en temel yolu ve gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü, tarihimizi, milli ve manevi değerlerimizi aktarabileceğimiz en önemli araç verdiğimiz eğitimdir. Ancak ve ancak, gelişen ve değişen dünyada eğitime yaptığımız yatırımlar ile geleceğe ışık tutabiliriz. Sizlere; fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirerek içinde bulunduğumuz bilgi çağında çocuklarımızı bilim, kültür, sanat, teknoloji ve ekonomik anlamda geleceğe hazırlamak için verdiğiniz uğraşlar ve çabadan dolayı çok şey borçluyuz.

Değerli velilerimiz; yalnızca belirli bir dönem değil, ömür boyu koruyup kollayacağınız çocuklarınızın, sadece derslerde değil hayatın her alanında özgüvenli bir şekilde kendisine, ailesine, bulunduğu şehirlere, devletine ve milletine yararlı bireyler olarak yetişmesi için gösterdiğiniz gayret ve verdiğiniz destek, sevgi ve şefkat için de canı gönülden kutluyor, bu özverinin karşılığını bir ömür boyu almanızı temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; öğrencilerimizi bu yılki gayretlerinden dolayı kutluyor, öğretmenlerimize eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, ilimizin başarı seviyesinin arttırılmasında göstermiş oldukları özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, huzur dolu bir yaz tatili geçirmelerini temenni ediyorum.

 

Yaşar KARADENİZ

Sakarya Valisi

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI