BÜYÜKŞEHİR
Giriş Tarihi : 28-07-2023 16:06   Güncelleme : 28-07-2023 16:09

SÖĞÜTLÜ’NÜN EVSEL ATIKSULARI BİN 200 METRELİK YENİ HAT SAYESİNDE GÜVENLE TAŞINACAK

SÖĞÜTLÜ’NÜN EVSEL ATIKSULARI  BİN 200 METRELİK YENİ HAT SAYESİNDE GÜVENLE TAŞINACAK

SÖĞÜTLÜ’NÜN EVSEL ATIKSULARI

BİN 200 METRELİK YENİ HAT SAYESİNDE GÜVENLE TAŞINACAK

Büyükşehir Belediyesi, Söğütlü Atatürk Caddesi ve Orhangazi Caddesi’nde sürdürdüğü çalışmalar kapsamında bölgeye toplam bin 200 metre kanalizasyon şebeke imalatı kazandırdı. Tamamlanan altyapı çalışmaları sayesinde bölgenin evsel atık suları güvenle arıtma tesisine taşınacak.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), 4 bin 823 kilometrekare alanda yürüttüğü altyapı çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Son olarak Söğütlü ilçesinde başlatılan yeni proje kapsamında Atatürk Caddesi’ne 500 metre, Orhangazi Caddesi’ne ise 700 metre uzunluğunda kanalizasyon şebeke imalatı yapıldı.

 

Evsel atıksular en sağlıklı haliyle doğaya deşarj edilecek

Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “ Şehrimizin eşsiz doğasını korumak için evsel atıksu kayıp ve kaçaklarının önüne geçiyoruz. Atıksuların çevreye karışmaması için ihtiyaç duyulan noktalarda hat yenilemesi yapılırken aynı zamanda yeni hat imalatları da şehrin muhtelif noktalarında sürdürülüyor. Toplam uzunluğu bin 200 metre olan hat imalatı sayesinde Söğütlü’de iki bölgemizin atıksu sorununu çözüme kavuşturduk. Sağlıklı ve güvenli bir şekilde taşınan evsel atıksular son teknoloji atıksu arıtma tesisimizde arıtıldıktan sonra yeniden doğaya deşarj edilecek” ifadelerinde bulunuldu.

 

 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI