BÜYÜKŞEHİR
Giriş Tarihi : 15-06-2024 18:02   Güncelleme : 15-06-2024 18:06

SAKARYA’DA İLK DEFA KURBAN BAYRAMI AREFE GÜNÜ KUTLANDI 15.06.2024

SAKARYA’DA İLK DEFA KURBAN BAYRAMI  AREFE GÜNÜ KUTLANDI 15.06.2024

SAKARYA’DA İLK DEFA KURBAN BAYRAMI

AREFE GÜNÜ KUTLANDI 15.06.2024

Sakarya ve Akyazı ilçesinde kurban bayramı bayramdan bir gün önce kutlandı

Kurban bayramının Arefe günü il ve ilçe protokolünün katılımı ile kutlanması şaşkınlıkla karşılandı ve çeşitli söylentilere neden oldu

AYRICA BİR VATATDAŞ FETVA KURULUNA SORMUŞ VE FETFA KURULU CAİZ OLMADIĞI ŞEKLİNDE FEVA VERMİŞ

Kısaca Sakarya ve Akyazı bir ilki başarmış oldular

Akyazı’da ki kutlamaya vatanlaşır ilgi göstermedi

 

Kuklama törenine ilçe kaymakamı belediye başkanı

Başkan yardımcıları meclis üyeleri, kurum amirleriler ve muhtarlar katıldı

                                                 *****

 

SAKARYA’DA  AREFE GÜNÜ KURBAN BAYRAMI KUTLANDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, her bayram öncesi yapılan geleneksel programda şehir protokolü ve vatandaşlarla bayramlaşarak, “Aile ve dostluk bağlarının güçleneceği, memleketimize hayır ve bereket getiren bir bayram diliyorum. Güzel bir Sakarya için hep yan yana, gönül gönüle olalım. Kurban Bayramımız mübarek olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, her yıl geleneksel olarak Ormanpark’ta gerçekleştirilen bayramlaşma programına katıldı. Sakarya Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla Ormanpark’ta gerçekleştirilen toplu bayramlaşma töreninde şehir protokolü ve vatandaşlar yer aldı.

Geniş katılım
Bayramlaşma programında Vali Yaşar Karadeniz, MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, AK Parti Milletvekilleri Murat Kaya, Ali İnci, Ertuğrul Kocacık, CHP Milletvekili Ayça Taşkent, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, siyasi partilerin il başkanları, ilçe belediye başkanları, il müdürleri, STK temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar, bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İtfaiye teşkilatında bayram
Başkan Alemdar, Ormanpark’ta gerçekleştirilen şehir bayramlaşmasından sonra Vali Yaşar Karadeniz, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, Jandarma Albay Necdet Karaca, ilçe belediye başkanlarıyla birlikte İtfaiye teşkilatında görevi başında olan erlerle bayramlaştı. Burada itfaiye erlerine kolaylıklar dileyen Alemdar, bayramlarını kutladı.

Muhtarların bayramını kutladı
Sakarya Muhtarlar Federasyonu’nda düzenlenen bayramlaşma programına iştirak eden Başkan Yusuf Alemdar, Federasyon Başkanı Erdal Erdem ve muhtarların bayramını tebrik etti. Alemdar, “Muhtarlarımızla iyi bir iletişime sahibiz. Hizmetlerimizi hayata geçirirken, muhtarlarımızın da süreçlere dahil olmasını çok önemsiyoruz. İnşallah hep birlikte Sakarya için çalışmaya devam edeceğiz. Rabbim birlik beraberliğimizi daim eylesin, nice bayramlara kavuştursun” dedi.

Hayırlı bayramlar
Bayram ziyaretlerinin ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Alemdar, “Aile ve dostluk bağlarının güçleneceği, memleketimize hayır ve bereket getiren bir bayram diliyorum. Güzel bir Sakarya için hep yan yana, gönül gönüle olalım. Kurban Bayramımız mübarek olsun. Bayramın Gazze ve Doğu Türkistan başta olmak üzere tüm kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum. Hayırlı bayramlar” diye konuştu.

 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI