SPOR
Giriş Tarihi : 11-06-2024 19:19   Güncelleme : 11-06-2024 19:25

GÖKHAN İN'DEN NET MESAJ 11.06.2024

GÖKHAN İN'DEN NET MESAJ 11.06.2024

GÖKHAN İN'DEN NET MESAJ 11.06.2024

"Sakaryaspor İçin Geri Adım Atmak Yok"

Süper Lig hayali bir sene daha ertelenen Sakaryaspor’da kongre heyecanı yaşanıyor.

Mevcut başkan Cumhur Genç’in aday olmayacağı kongre öncesinde İş İnsanı Gökhan İn kulüp başkanlığına adaylığını, “Sakaryaspor’u İspanyol ekolüyle tanıştıracağız. Hoca adayımız, futbolculuk kariyerinde Real Madrid’de de forma giymiş, Roberto Carlos ile kupalar kaldırmış, İspanya futboluna damga vurmuş ve dünyaca tanınan bir isim, Michel Salgado’dur. Kendisiyle bizzat görüşüp anlaşmayı sağladım” sözleriyle duyurmuştu.

8 Haziran'da Sakaryaspor başkanlık adaylığını açıklayan İş İnsanı Gökhan İn, bazı kesimlerden gelen çekilme önerilerine sert yanıt verdi.

İn, “Adaylığımı açıkladığımdan beri bazı kesimlerden çekilmemin doğru olacağını belirten haberler alıyorum. Ancak, bu haberi yollayanlar ve getirenler benim kim olduğumu sanırım bilmiyorlar. Ben basın açıklaması yapana kadar ortada kimseler yoktu. Adaylık teklifi götürülenler de bu şerefli teklifi kabul etmedi. Sonuç olarak, benden önce Sakaryaspor'u yönetmek için hiç aday çıkmadı” dedi.

"Pilavdan Dönenin Kaşığı Kırılsın"
Gökhan İn, Sakaryaspor'un büyüklüğüne vurgu yaparak, “Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Biz Sakaryaspor derken, haşa huzurdan, bir mahalle takımından bahsetmiyoruz. Koskoca Sakaryaspor camiasından bahsediyoruz. Cumhur Genç bu takımın abisidir. Ben ve söz konusu diğer adaylar da bunun bilincinde olmalıdır. Cumhur Genç aday olacağını söyleseydi, ona rakip olmaya haya eder ve tüm gücümle onu desteklerdim. Bizim derdimiz ne post ne de dost kazanmak. Yönetime talip olduk diye koltuk sevdalısı olacak değiliz. Şan şöhret için de bu işe girmiyoruz” ifadelerini kullandı.

"Şampiyonluk Parayla Olsaydı Fenerbahçe Her Sene Şampiyon Olurdu"
Başarının para ya da siyasetle gelmeyeceğini vurgulayan İn,

“Şampiyonluk parayla olsaydı Fenerbahçe her sene şampiyon olurdu. Şampiyonluk siyasetle olsaydı, neden bu takım 17 yıldır Süper Lig’e çıkamadı? Sakaryaspor kimsenin cebine ya da hevesine sığmaz. Benden önce benim kadar kendinden emin bir aday da çıkmış olsaydı, ona rakip olmaz ve tüm gücümle desteklerdim” dedi.

"Sakaryaspor İçin Geri Adım Atmak Yok"
Gökhan İn, Sakaryaspor’un Süper Lig hasretini dindirmek ve şampiyonluk hedeflerine ulaşmak için kararlı olduklarını belirtti. “Biz neyle nasıl mücadele edeceğimizi, şehrimizin Süper Lig hasretini nasıl dindireceğimizi ve şampiyonluğu nasıl elde edeceğimizi iyi biliyoruz. Herkes de bunun bilincinde olsun. Bu saatten sonra çekilmek bana yakışmaz” şeklinde konuştu.
Gökhan İn’in açıklamaları, ilk gününden bu yana Sakaryaspor camiasında büyük yankı uyandırdı ve taraftarlar arasında heyecanla karşılandı. İn, kulübü Süper Lig’e taşımak için tüm gücüyle çalışacağını ve Sakaryaspor’a yeni bir soluk getireceğini vurguladı.

https://www.gozlemsakarya.com/gokhan-in-den-net-mesaj-sakaryaspor-icin-geri-adim-atmak-yok/27691/

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI