BÜYÜKŞEHİR
Giriş Tarihi : 10-06-2024 16:49

ALEMDAR İLÇE BELEDİYELERİ UYARDI 10.06.2024

ALEMDAR İLÇE BELEDİYELERİ UYARDI 10.06.2024

ALEMDAR İLÇE BELEDİYELERİ UYARDI 10.06.2024

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar,

İmar tadilatı, imar teklifleri, imar düzenlemelerine ilişkin;

"Her ay mecliste bir imar maddesinin görüşmenin doğru olmadığını düşünüyorum.

Bütün arkadaşlarımız bu konuda dikkat etmelerini rica ediyorum" dedi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yusuf Alemdar Başkanlığı'na gerçekleştirildi.

İlçe belediye başkanları ve meclis üyelerinin katıldığı meclis toplantısında

30 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.  maddelerinin görüşülmesi sonrası konuşan Başkan Yusuf Alemdar, ilçe belediye başkanlarından imar tadilatı, imar teklifleri ve imar düzenlemelerine dikkat etmelerini istedi.

'Her ay mecliste bir imar maddesinin görüşmenin doğru olmadığını düşünüyorum' diyen Alemdar; "

Bütün belediye başkan arkadaşlarımızın özellikle dikkat etmesini istiyorum. Her ay imar tadilatı, imar teklifleri, imar düzenlemesi…

Bizim işimizin bu olmadığını düşünüyorum. Bütün arkadaşlarımız bu konuda dikkat etmelerini rica ediyorum.

Çünkü yanlış algılara, hesaplara ve dedikodulara sebebiyet veriyoruz.

Bu imarlar yapılmış ve bu imarlar zamanında yapılırken, mecliste kabul edilmiş. Her ay mecliste bir imar maddesinin görüşmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Bununla ilgili belediye başkanlarımız da uygun bir zamanda toplantı yapıp, şehrin imar bütünlüğünü, ilçeler arasındaki uyumu sağlamak için bir çalışma gerekirse yapalım.

Ama bu şekilde bundan sonraki süreçte imar tadilatlarını mümkün mertebe azaltalım. Ama elzemdir, olması gerekir diye bir talep gelirse de bunları gündem dışı değil, yani bundan sonra gündem öncesinde belirleyip gündemi bütün arkadaşlarımıza gönderelim.

Kamuoyunda, sokakta başka düşüncelerin başka hikâyelere de muhatap olmamış oluruz. Hem siz ilçelerde hem de bizde Büyükşehir’de dedikodulara sebebiyet vermemiş oluruz" dedi.

 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI