SPOR
Giriş Tarihi : 28-07-2023 18:15   Güncelleme : 28-07-2023 19:41

AKYAZI AKIN SPOR’DA KAN DEĞİŞİMİ

AKYAZI AKIN SPOR’DA KAN DEĞİŞİMİ

AKYAZI AKIN SPOR’DA KAN DEĞİŞİMİ

İlçemiz esnaflarından Kerim Dertli liderliğinde 10 yıllık tarihine birçok başarı sığdırmış olan ilçemiz amatör kulüplerinden Akyazı Akın spor'da artık yeni bir kan değişimi yaşanıyor.

Akyazı Akın sporda ve ilçemizdeki çeşitli kulüplerde uzun yıllar futbol oynayan ve halen iş adamlığı yapan Ercan Öztürk yapılan görüşmeler sonucunda Akyazı Akın spor'un yeni başkanı oldu.

On yıldır değişik yaş gruplarında büyük başarılar elde etmiş Akın Spor, Akyazı'mızın güzide kulüplerinden..

2013 yılında Kerim Dertli tarafından kurulmuş olan Akyazı Akın Spor, ertesi yıl 1. amatöre yükselme başarısı gösterdi.

Alt yaş kategorilerinde 2 kez Türkiye Şampiyonasına katılmış olan Akyazı Akın Spor, aynı dönemde profesyonel kulüplere de birçok sporcu göndermeyi başarmıştır.

Futbolcu fabrikası gibi çalışan Akyazı Akın Spor, gençler kategorisinde birçok Sakarya şampiyonluğu da yaşayarak ilçemizi bu alanda gururlandırmıştır.

Kuruluşundan bu güne kadar geçen kısa zamanda kocaman bir mazi biriktirmiş olan Akyazı Akın Spor'da bayrağı gençler devralıyor.

Başkan Kerim Dertli, Akyazı Akın spor'un yönetim sorumluluğu ve liderliğini Ercan Öztürk'e devrederek başarılar diledi.

Yeni başkan Ercan Öztürk yaptığı değerlendirmede; Kerim başkanın öğretmiş olduğu liderlik çizgisinde, yeni yönetimin bayrağı daha ileri taşıyacağına ve Akyazı Akınspor'un adını nice başarılarla birlikte yazdıracağına şüphemiz bulunmamaktadır.

Yeni yönetimin ilk amacı, Akın spor'u öncelikle bölgenin sonra ülkenin en iyi altyapılarından biri haline getirmek ve her yaş kategorisinde sporcu yetiştirmektir.

Yeni yıldızların, Akyazı Akın Spor bünyesinden çıkacağına ve bu sporcularımızın önce şehrine sonra ülkeye hizmet edeceğine inancımız tamdır.

Hem ailelerimizin hem de sporcularımızın ilgisinin artarak devam edeceğine yürekten inanıyoruz dedi.

Kulübü Takım Kaptanı Ercan Öztürk'e devreden Kerim Dertli de yaptığı açıklamada;

Bu geçen süre zarfında bizlerle aynı idealleri taşımış, bizimle ter dökmüş, emek harcamış tüm sporcu kardeşlerimize ve kıymetli ailelerine,

Sporcularımızın yetiştirilmesine katkı sağlamış hocalarımıza,

İlettiğimiz talepleri içtenlikle yerine getiren resmi kurumlarımıza

ve Akyazı'daki sporseverlere çok teşekkür eder, yeni yönetime başarılar dileriz dedi.

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI