BÜYÜKŞEHİR
Giriş Tarihi : 10-09-2023 14:02   Güncelleme : 10-09-2023 16:29

TEMEL ILK YARDIM EĞİTİMLERİ İÇİN KAYITLAR BAŞLADI

TEMEL ILK YARDIM EĞİTİMLERİ İÇİN KAYITLAR BAŞLADI

TEMEL ILK YARDIM EĞİTİMLERİ İÇİN KAYITLAR BAŞLADI

Büyükşehir Belediyesi ‘İlk Yardım Hayat Kurtarır’ sloganıyla temel ilk yardım eğitimleri düzenliyor. 22 Eylül Cuma gününe kadar devam edecek kayıtlar www.sakarya.bel.tr adresinden yapılabilecek.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenecek Temel İlk Yardım Eğitimleri için kayıtlar başladı. ‘İlk Yardım Hayat Kurtarır’ sloganıyla gerçekleştirilecek kurslarda olası kazalarda bilinmesi gereken ilk yardım müdahaleleri katılımcılarla paylaşılacak, hem teorik hem de uygulamalı eğitimlerle vatandaşların ilk yardım konusunda bilinçlendirilmesi sağlanacak.

 

Kursiyerler katılım belgesi almaya hak kazanacak

Kurslar için başvurular 22 Eylül Cuma gününe kadar devam edecek. Başvurular www.sakarya.bel.tr adresinden yapılabilecek. Eğitim programı Ekim ayı boyunca 11 grup halinde Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Her bir grup belirlenen 2 gün 09.00 ile 17.00 saatleri arasında eğitim için bir araya gelecek. Temel ilk yardım eğitimlerini başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları takdim edilecek. Ayrıca her bir katılımcıya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ilk yardım seti hediye edilecek.

 

Teorik ve uygulamalı eğitimler

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Temel İlk Yardım Eğitimi: doğal afet, yangın ve günlük yaşamda karşılaşılabilecek olası kazalara karşı hazırlıklı olmayı sağlamak, kazalarda önlenebilir sakatlıkların azaltılmasında katkıda bulunmak, ilk yardım bilincini kazandırmak amacıyla “İlk Yardım Hayat Kurtarır” projesi kapsamında ücretsiz temel ilk yardım eğitimi düzenliyoruz. İlk Yardım Kurslarında hem teorik hem de uygulamalı eğitimler sunacağız. Vatandaşlarımızı kurslarımıza bekliyoruz” denildi.

 

 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI