BÜYÜKŞEHİR
Giriş Tarihi : 06-03-2023 10:59   Güncelleme : 06-03-2023 14:08

YÜCE: “YARALARI HEP BERABER SARACAĞIZ”

YÜCE:  “YARALARI HEP BERABER SARACAĞIZ”

YÜCE:

“YARALARI HEP BERABER SARACAĞIZ”

Başkan Ekrem Yüce İskenderun’da temaslarını sürdürdü. 250 konteynerlik yeni yaşam alanında incelemelerde bulunan Yüce, Büyükşehir aş evini ziyaret etti, depremzedelerle bir araya gelerek yaraların sarılacağını dile getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce deprem bölgesindeki temaslarını sürdürüyor. Adıyaman, Hatay, Diyarbakır başta olmak üzere yıkımın yaşandığı tüm kentlerde ilk günden bu yana bizzat görev yapan Başkan Ekrem Yüce, İskenderun’da kurulacak 250 konteynerlik yeni yaşam alanında incelemelerde bulundu. Teknik ekibinden devam eden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Yüce, altyapısı ve üstyapısıyla tam kapsamlı bir konteyner kent kuracaklarını ifade etti.

Sakarya tek yürek
Hatay’ın İskenderun ilçesinde kurulacak 250 konteyner kapasiteli yeni yaşam alanında devam eden çalışmaları inceledikten sonra Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulunan Başkan Ekrem Yüce, yeni yaşam alanının içerisinde mescit, sağlık ocağı, market, çocuk oyun alanı ve barınma alanlarının yer alacağını belirtti. Açıklamasında deprem bölgesinde devam eden çalışmalardan bahseden Başkan Yüce, Sakarya olarak tek yürek olduklarını ve yaraları sarmak için canla başla çalıştıklarını dile getirdi. Başkan Yüce açıklamalarını tüm Sakaryalı hemşerilerine teşekkür ederek sonlandırdı.

Akşam yemeğinin servisi Yüce’den
İskenderun’da temaslarını gün boyu sürdüren Başkan Ekrem Yüce, Sakarya Mahallesinde bulunan çadır kentte Büyükşehir Belediyesi’nin aş evini ziyaret etti. Depremzede kardeşlerimizle acılarını paylaşan Başkan Yüce, eline kepçeyi aldı ve akşam yemeği servisine yardım etti. Büyükşehir aş evi günde 3 öğün sıcak aş çıkartarak çadır kentteki depremzedelere hizmet sunuyor. Aş evi ziyareti sonrası Başkan Ekrem Yüce, TV264 kanalının canlı yayın konuğu oldu. İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı ile beraber katıldığı canlı yayında depremin ilk gününden itibaren Sakarya olarak ne yaptıklarını tek tek dile getirdi. Başkan Ekrem Yüce, Adıyaman'da ve İskenderun’da kurulacak konteyner kent çalışmasında ciddi bir mesafe aldıklarını belirtti.

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI