SPOR
Giriş Tarihi : 30-04-2024 14:05

VALİ YAŞAR KARADENİZ'İN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

VALİ YAŞAR KARADENİZ'İN 1 MAYIS EMEK  VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

VALİ YAŞAR KARADENİZ'İN 1 MAYIS EMEK

VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

30.04.2024

Ülkemizin ve ilimizin gelişmesine, kalkınma hamlelerine emekleri ve alın terleriyle değer katan ve hizmet sunarak katkı sağlayan, özverili çalışmalarıyla üretimin en önemli unsuru olan, ülkemizin barış, huzur ve refah ortamına erişmesinde büyük payı bulunan işçi kardeşlerimizin, alın terlerine verilen değerin ve saygının bir ifadesi olarak gördüğümüz "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü"ne ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın en anlam bulduğu 1 Mayıs, dünya genelinde olduğu gibi, ülkemizde de en önemli dayanışma günlerinden biri olarak tarihteki yerini almış, toplumun belkemiği olarak üretim ve gelişmenin en önemli aktörleri olan işçinin ve emekçinin alın terinin ne kadar değerli olduğunun ortaya konulduğu çok anlamlı bir gündür.

Ülkemizin her alanda ilerlemesi, muasır medeniyetler seviyesine ulaşması ve çok gelişmiş ülkeler arasında yer almasının, devletin milletle kurduğu sağlam bağlardan kaynaklandığına canı gönülden inanıyor ve bu bağların daha da sağlamlaşması adına adımlarımızı atıyoruz. Bin yıllık devlet geleneğini sürdüren ve tüm vatandaşlarına eşit imkânlar sunarak daha güçlü bir yapıya ulaşan Türkiye Cumhuriyeti’nin her anlamda gücünü kazanmasında; çalışan, üreten, ülkenin gelişmesine katkı sunan işçilerimiz ve emekçilerimizin rolü büyüktür. Devletimizin; çalışanlarımız, sendikalarımız ve sivil toplum örgütlerimizle iş birliği içinde yürüttüğü çalışmalar, ülkemizin daha parlak bir geleceğe yürüyüşünde büyük önem taşımaktadır. Ülke genelinde olduğu gibi ilimizin de ekonomik olarak büyümesi, sosyal kalkınması ve hedeflerine ulaşması için tüm çalışanlarımızın sorumluluk ve iş birliği içerisinde hareket etmedeki kararlılıkları, sağduyulu tutum ve davranışları her türlü takdirin üzerindedir.

İnsanı merkeze alan, emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal olarak kabul eden, birlik ve yardımlaşma ruhunu yaşatan bir medeniyeti temsil ettiğimizden dolayı; işçisiyle ve işvereniyle, toplumun her kesiminden insanıyla sevgi ve saygı içerisinde huzurlu bir toplum oluşturmaya her daim özen göstermekteyiz. Geçmişimizden bize miras kalan duygu ve düşünceleri baz alarak; bugün olduğu gibi yarın da hem emektarlarımızın kendi aralarında hem de diğer sosyal kesimlerle dayanışma, diyalog ve iş birliğini geliştireceklerine, toplumun desteğini almaya, birlik ve beraberlik içinde sürdürülecek çalışmalara daha fazla özen göstereceklerine yürekten inanıyorum.

Bu vesile ile, toplumun her kesiminde üreten, geliştiren ve alın teri ile hizmet sunan, çalışkan ve cefakâr işçi kardeşlerimizle birlikte; emeklilerimiz dâhil olmak üzere, kamu ve özel sektörde özveriyle görev yapan tüm işçi kardeşlerimin bu özel gününü kutluyor, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün birlik beraberlik, dostluk ve kardeşlik duygularının bir kez daha pekişmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

Yaşar KARADENİZ

Sakarya Valisi

 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI