BÜYÜKŞEHİR
Giriş Tarihi : 25-12-2022 15:19   Güncelleme : 25-12-2022 15:45

SASKİ'DEN AKYAZI VE KARAPÜRÇEK'E ALT YAPI PROJELERİ

SASKİ'DEN AKYAZI VE KARAPÜRÇEK'E  ALT YAPI PROJELERİ

SASKİ'DEN AKYAZI VE KARAPÜRÇEK'E

ALT YAPI PROJELERİ

SASKİ marifetiyle yürütülen çalışmaların kısa sürede tamamlanması hedefleniyor. Büyükşehir Belediyesi, Akyazı’ya bağlı 2 mahallede kanalizasyon hattı çalışmalarını tamamlarken proje kapsamında Karapürçek’in 2 mahallesine hizmet edecek yağmursuyu hattı çalışmalarını ise sürdürüyor.

saski marifetiyle yürütülen çalışmaların kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

sakaryaBüyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Akyazı İnönü ve Hastane mahallelerinde başlattığı toplam 800 metre uzunluğa sahip kanalizasyon hattı çalışmalarını tamamladı. Proje kapsamında Karapürçek’te bulunan Hocaköy ve Mesudiye mahallelerine yoğun yağışlarda dahi sorunsuz şekilde hizmet edebilecek bin metrelik yağmursuyu hattının ise imalatını başlattı. Kısa süre içerisinde tamamlanacak

ayrıca 15 gün içerisinde tamamlanan kanalizasyon hattı vatandaşların hizmetine sunulurken, SASKİ ekiplerinin aralıksız çalışmaları ile Karapürçek’teki yağmursuyu çalışmalarının da kısa sürede tamamlanması hedefleniyor. Yenilenen hat ile birlikte bölgede yoğun yağışlarda dahi oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilecek.

Hocaköy muhtarı İbil’den Başkan Yüce’ye hizmet teşekkürü Yenilenen yağmursuyu hattı ile kendilerini güvende hissedeceklerini ifade eden Hocaköy Mahalle Muhtarı Ali İbil, “ Mahallemize verilen değerden ve yarınlarımız düşünülerek hayata geçirilen hizmetlerden dolayı mutluyuz.

Mesudiye ve Hocaköy arasındaki yol işlek bir şekilde kullanılan yol. Yenilenen hat sayesinde su birikintileri ve taşkın gibi sorunlarımız olmayacak. Hem bizler sel ve taşkın sorunları yaşamayacağız hem de sürücülerimiz güvenle seyahat edebilecek. Hizmetlerinden dolayı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye mahalle sakinleri ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI