BÜYÜKŞEHİR
Giriş Tarihi : 25-03-2023 20:29   Güncelleme : 25-03-2023 20:40

RAMAZAN’DA SICAK YEMEK KAPILARINDA: KİMSESİZLERİN KİMSESİ BÜYÜKŞEHİR

RAMAZAN’DA SICAK YEMEK KAPILARINDA:  KİMSESİZLERİN KİMSESİ BÜYÜKŞEHİR

RAMAZAN’DA SICAK YEMEK KAPILARINDA:

KİMSESİZLERİN KİMSESİ BÜYÜKŞEHİR

Sosyal belediyecilik vurgusuyla çalışan Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında hasta ve engelli olduğu için iftar yemeği hazırlayamayan ve yardıma muhtaç olan ailelere her gün 1300 öğün yemek ulaştırıyor.

Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmet projelerine her gün yenilerini ekliyor ve 'sosyal belediyecilik' profilini güçlendirmek için gündüz-gece demeden çalışıyor.

Belediye bünyesindeki Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Büyükşehir Yaşlı Destek Merkezi (YADEM) Ramazan ayında daha fazla insana el uzatmak için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Ramazan’da hassasiyet
Sakarya'nın merkezine ve kentin dört bir yanına hizmet götüren sosyal birimler engelli, yaşlı olan ve kimsesiz yardıma muhtaç insanların bu mübarek ayda yeterli imkânlara sahip olabilmeleri için 7/24 sahada görev yapıyor.

Bu kapsamda depremin yıkıma uğrattığı şehirlerde iftar çadırları açan Büyükşehir, Sakarya'da da öğün yemeklerini vatandaşların kapısına kadar götürüyor. Kent merkezinde bir fabrika gibi çalışan Büyükşehir Aşevi'nde günün erken saatlerinde kaynamaya başlayan kazanlardan çıkan yemekler şehrin her noktasına ulaştırılıyor.

Her gün 1300 öğün yemek
Son verilere göre Sosyal Hizmetler Şubesi ve YADEM ekipleri, kendi yemeğini kendisi yapamayacak durumda olan yüzlerce vatandaşa her gün 1100 öğün sıcak aşı kapılarından teslim ediyor.

Ayrıca, iftar saatini dışarda geçiren ihtiyaç sahibi yaklaşık 200 vatandaş ise her gün orucunu Büyükşehir Aşevi'nde sosyal hizmet ekipleriyle birlikte açıyor. Sıcak yemeği kapılarından alan ve evlerine sıcak yemekleri ulaşan vatandaşların yüzlerindeki tebessüm ise Büyükşehir çalışanlarının tüm yorgunluğunu alıp götürüyor.

“Bir aile olacağız”
Büyükşehir'den yapılan açıklamada, "Yemeğini kendisi yapamayan, engelli olan ve yaşlılık durumu bulunan vatandaşlarımızın iftar yemekleri bizim kazanlarımızda pişiyor. Sakarya'da yemek saatinde sofrasında sıcak aş olmayan hiçbir vatandaşımızın kalmaması için sahadayız, tüm kapıları çalıyoruz. Birlik ve beraberliğin zamanı olan Ramazan ayında tüm şehir bir aile olacağız. Huzurlu, bereketli bu ay inşallah hep bir arada olduğumuz bir bayrama kavuşur" denildi.

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI