TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 10-07-2024 20:17

LÜTFİ BAYRAKTAR, FINDIK FİYATININ MUTLU ETMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ 10,07.2024

LÜTFİ BAYRAKTAR, FINDIK FİYATININ  MUTLU ETMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ 10,07.2024

LÜTFİ BAYRAKTAR, FINDIK FİYATININ

MUTLU ETMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ 10,07.2024

AK Parti Sakarya Milletvekili ve FİSKOBİRLİK Başkanı Lütfi Bayraktar, AK Parti Ferizli İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen Danışma Meclisi Toplantısı’na katılarak fındık fiyatı hakkında açıklamada bulundu. Bayraktar, fındık fiyatının makul, mantıklı, üreticiyi de mutlu edecek ama şımartmayacak, piyasada denge görevi yapacak bir fiyat olması için çalıştıklarını söyledi.

AK Parti Ferizli İlçe Teşkilatı’nda Danışma Meclisi Toplantısı düzenlendi. Toplantıya katılan AK Parti Sakarya Milletvekili ve FİSKOBİRLİK Başkanı Lütfi Bayraktar, fındık fiyatı hakkında konuşma yaptı. Bayraktar, fındık işini dünyada en iyi bilen kişilerden birinin kendisinin olduğunu söyleyerek belirlenecek olan fiyatın uçuk olmayacağının altını çizdi.

ŞIMARTMAYACAK BİR FİYAT OLACAK

Bayraktar, muhalefetin telaffuz ettiği fiyatların olma ihtimalinin bulunmadığını belirterek, “Muhalefet bir fiyat söylüyorsa bilin ki, o olmayacak bir fiyattır. Muhtemelen açıklanacak fiyattan memnun kalmayacaksınız. Bende fındıkçıyım her olumlu ve olumsuz hareket beni de etkiliyor” dedi. Bayraktar, "TBMM’de bir fındık çalışma gurubumuz var. İktidar bölge milletvekillerinden oluşan bir gurup. Bende bu oluşuma destek sağlayan birisiyim. Dolayısı ile bir araya geliyoruz, makul, mantıklı, sizleri de mutlu edecek ama şımartmayacak, bu üründen çocuklarımızın ekmek yemelerini sağlayacak, piyasayı kontrol edecek, dünya piyasamızda denge görevi yapacak bir fiyat olması için çalışıyoruz” sözlerini kullandı.

UÇMAYI BEKLEMEYİN

Fındık fiyatı için ön fiyat yoklaması yapıldığını da belirten Bayraktar, “135 lira gibi bir rakam düşünülmüş. Ama ben de 150 TL olmasını isterim tabi. Geçen yılkinden daha iyi fiyatta olabilir, ama uçmayı da beklemeyin” dedi. “Ben 17 yıldır FİSKOBİRLİK başkanıyım. Dünyada ve Türkiye’de fındık fiyatlarını da çok yakından takip ediyorum. Çok iyi bir yöneticiyim. Dünyada da bu işi bilenlerden bir tanesiyim. Bu konuda tevazu yapmam, dünya piyasalarını biliyorum. Bu sektörde her şeyi bilen adamlardan bir tanesiyim. Sizin mutlu olanız için çabalayacağız bu net. Ama bizi böyle muhalefetin ortaya koyduğu rakamlarla değerlendirmeyin” açıklamasında bulundu.

karasuhaberleri.com

EDİTÖR: Nevtan Angün

 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI