SAĞLIK
Giriş Tarihi : 24-09-2022 13:38   Güncelleme : 24-09-2022 19:43

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN SAĞLIK İÇİN MUHTEŞEM BİR ETKİNLİK

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN  SAĞLIK İÇİN MUHTEŞEM BİR ETKİNLİK

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN

SAĞLIK İÇİN MUHTEŞEM BİR ETKİNLİK

Akyazı'da Sağlık İçin Yürüyüş etkinliği yapılacak

Akyazı'da 27 Eylül Salı günü 'Sağlık İçin Yürüyüş' etkinliği gerçekleştirilecek.

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü'nce Yaşlılar Haftası, Kalp sağlığı haftası ve Dünya Yürüyüş Günü kapsamında Sağlık İçin Yürüyüş etkinliği gerçekleştirilecek.

Etkinlik Sakarya'yı temsilen Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü gerçekleştirilecek.

Akyazı'daki yürüyüş için hazırlıklar sürerken etkinliğin önemli proje ve etkinlikleri gerçekleştiren başarılı çalınmalarıyla takdir edilen Akyazı ilçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde yapılmasının ayrı bir önem arz ettiği belirtilerek;

"Sağlık için yürüyüş etkinliği 27 Eylül Salı günü saat 15.00'de İlçe Sağlık Müdürlüğü önünden başlayıp Akyazı Belediyesi önünde sona erecek.

 

Aynı zamanda yaşlılar haftası ve kalp sağlığı haftasına da dikkat çekilecek.

İki güzel gün için beraber bir etkinlik gerçekleştirilecek" denildi.

Yürüyüşle ilgili şu bilgilendirme yapıldı; "

 

  1. Yürüyüş gününde yürüyüşe başlamadan önce uygun ayakkabı ve rahat giysilerin giyilmesi önerilir. Yürüyüşler mümkünse müzik dinleyerek de keyifli hale getirilebilir.
  2. Enfeksiyon hastalıklarından korunmak için gerekli hallerde maske ve mesafe kurallarına uygun şekilde yürüyün ve konuşun
  3. Daima merdivenleri tercih edin. Asansörü ve yürüyen merdivenleri boş verin ve bunun yerine merdivenlerden çıkın.
  4. Varsa köpeğinizi gezdirin. Arka bahçede koşmasına izin vermek yerine, onu yürüyüşe çıkarın. Hem temiz havanın tadını çıkaracak hem de egzersiz yapacaksınız.
  5. Buluşma ayarlarken kafe veya restoranda oturmak yerine, arkadaşlarınızla bir araya gelmek için parka gidin.
  6. Öğle yemeğinde yürüyün. Masanızdan uzaklaşın ve öğle yemeği yürüyüşü ile kafanızı boşaltın. Arkadaşlarınızla yürüyebilir veya kendinize biraz zaman ayırabilirsiniz.
  7. Aracınızı daha uzağa park edin. İster alışveriş yapıyor olun ister işyerindeki otoparkta olun, size yürümek için daha fazla zaman tanımak için girişten uzakta bir yer seçin.
  8. Toplu taşım araçları kullanıyorsanız bir veya iki durak erken inin ve yolun geri kalanını yürüyün.
  9. Bir soru sormak için veya iş arkadaşınızı aramak veya ona e-posta göndermek yerine kalkın ve masasına doğru yürüyün. Arkadaşın başka bir katta çalışıyorsa ve merdivenleri kullanırsanız bu sizin için bonus!

10. Aktif aile zamanı yaratın. Akşam yemeğinden sonra TV karşısında oturmak yerine herkesi yürüyüşe çıkarın.

11. İşlerinizi yürüyerek yapın. Bazı yerel mağazalara gitmeniz veya akşam yemeği almanız mı gerekiyor? Arabayı evde bırakın ve onun yerine yürüyün.

12. Kendinizi bir adım sayarla şımartın. Sağlığınıza yatırım yapın ve günde kaç adım attığınızı takip ederek kendinizi sorumlu tutun.

 

 

 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI