BÜYÜKŞEHİR
Giriş Tarihi : 24-04-2023 18:33   Güncelleme : 24-04-2023 18:37

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ŞİFA SANDIĞI HEDİYESİ: "SÖZ VERDİK, TÜRKİYE'NİN İNCİSİ OLACAĞIZ”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ŞİFA SANDIĞI HEDİYESİ:

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ŞİFA SANDIĞI HEDİYESİ:

"SÖZ VERDİK, TÜRKİYE'NİN İNCİSİ OLACAĞIZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya'da büyük coşkuyla karşılanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a görüşmesi sırasında Sakarya'nın şifalı ürünlerinin yer aldığı bir sandık hediye etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Akyazı'daki toplu açılış töreninde Sakaryalı binlere seslendi. 'Sevdamın şehri' diyerek anlattığı şehirde büyük bir coşkuyla karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşlik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, görüşme sırasında özel bir hediye takdim etti.

Şifalı ürünler sandığı
Yüce, tarımsal kalkınma alanında Türkiye'nin ziraat girdisine güçlü bir destek sunan Sakarya'nın zengin topraklarında yetişen şifalı ürünleri bir sandık halinde sundu.

İçinde defne, akasya, ıhlamur, ada çayı gibi tıbbi aromatik bitkilerin yanı sıra aloavera, çörek otu, keten tohumu, susam, lavanta yağı, kabaktan elde edilen ürünler ve organik bal, manda sütü ürünlerinin yer aldığı sandık kapalı şekilde Erdoğan'a teslim edildi. Hediyeyi inceleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarımsal üretim noktasındaki projeler için Yüce’yi tebrik etti.

"Tarımda Türkiye'nin incisi olacağız"
Başkan Ekrem Yüce, "Sakarya, Cumhurbaşkanımızı her zaman olduğu gibi bağrına bastı. Oy oranı konusunda Marmara bölgesinin rekorlarına sahip olan şehrimiz 14 Mayıs'ta tercihini Türkiye Yüzyılı'ndan yana kullanacağını gösterdi. Kendisine Sakarya'mızın zengin, mümbit topraklarından elde ettiğimiz nadide şifa ürünlerini takdim ettik. Sakarya tarımda Türkiye'nin incisi olacak, sözümüz söz dedik. Bu yolda, yılmadan, yorulmadan çalışacağımızı ve kendisine en güçlü desteği yine 'sevdası olan şehrin' vereceğini ifade ettik. Rabbim başımızdan eksik etmesin, muvaffak eylesin ve muzaffer kılsın inşallah" dedi.

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI