TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 19-09-2023 12:17   Güncelleme : 20-09-2023 22:06

AKYAZI’DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

AKYAZI’DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

AKYAZI’DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

19 Eylül Gaziler Günü, Akyazı'da gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ile kutlandı. Akyazı tören alanında düzenlenen çelenk sunma törenine Akyazı Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Akyazı Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Turan, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Aksoy Ağtürk, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Demirel, gaziler, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaş katıldı.

Akyazı Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki, Belediye Başkanı Bilal Soykan ve Muharip Gaziler Derneği Akyazı Temsilcisi Mehmet Desteci tarafından çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

muharip Gaziler Derneği Akyazı Temsilcisi Mehmet Desteci ve İlçe Jandarma Komutanı Aksoy Ağtürk günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından ise tören son buldu.

İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Aksoy Ağtürk, burada yaptığı konuşmada; Bug"ün asil Türk milleti ve Kahraman Türk ordusunun içinden çıkmış cepheye tekrar gider misin diye sorulduğunda hiç düşünmeden evet diyen Gazilerimizin gününü kutlamak için bir aradayız.

Bu vesileyle Ulu önder Atatürk'ün şahsında tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, Kahraman Gazilerimize acil şifalar diliyorum. " ifadelerini kullandı.

 


Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI