TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 26-10-2022 13:50   Güncelleme : 26-10-2022 13:53

SAVAŞ TEŞEKKÜR ETTİ

SAVAŞ TEŞEKKÜR ETTİ

SAVAŞ TEŞEKKÜR ETTİ

Akyazı muhtarlar dernek başkanı Ahmet Savaş

yazılı olarak yaptığı açıklamasında

DOĞALĞAZ talibi olan mahallelerle ilgili çalışmalar yapan Belediye başkanı Bilal Soykan’a ve  bu konuda katkı sunan yapılan çalışmaların takipçisi olan AK PARTİ ilçe başkanı Mesut EKREM’E Bu doğrultuda Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı'na ilçe başkanı ve Teşkilatının gösterdikleri ilgi nedeniyle TEŞEKKÜR ETTİ

 

KAMUOYU DİKKATİNE

Uzun zamandır Akyazı'mızda birçok mahallelerde doğalgaz için mücadelelerin verildiği bilinmektedir. Bu süreçte Topağaç, Vakıf, Pazarköy, Altındere ve Kuzuluk Mahallelerimizde doğalgaz  2 yıl gibi çok kısa bir zamanda Vatandaşlarımızın hizmetine kazandırılmıştır.

Bu sürece katkı sağlayan Belediye Başkanımıza özellikle teşekkür ederiz.

 

Mahallelerimize Doğalgaz getirilebilmesi için Yasa gereği köy statüsünden mahalle niteliğine dönen yerleşim yerlerinde imar zorunluluğu aranmaktadır. Burada yaşanan sorunları aşmak mümkün olmuyordu. Yeni dönemde ise bu sorunların aşılması için mücadele veren Ak Parti İl Teşkilatı, Milletvekilleri ve Akyazı Belediye Başkanımızın yoğun gayretleri olmuştur.

 

Taleplerin artmasıyla beraber 2022 yılı içinde Belediye Başkanımız ile 5 Mahalle Muhtarımız beraberce AGDAŞ 'la toplantılar düzenlemişlerdir.

Buna istinaden Belediyemizin katkı sağlayacak olduğu yatırım ile 2022 yılı Mayıs ayı ve Eylül ayı Meclis toplantılarında Bilal SOYKAN Başkanımız 2023 yılı yatırımlarına 5 mahallemize doğalgaz getirilecek olduğunun müjdesini  vermiştir.

Bu süreci yakından takip eden Belediye Başkanımıza tüm siyasilerimize, projeye destek olabilmek adına muhtarlar derneğimizle iletişim halinde olan paydaşlarımıza gayretlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ederiz.

 

Muhtarlar olarak halkımızın beklentilerini takip edebilmek için her fırsatı değerlendirme gayretlerimiz devam etmektedir.

 

Geçtiğimiz günlerde 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle 30’u aşkın muhtar arkadaşlarımızla birlikte TBMM Ankara'da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdik.

 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan YAVUZ,  Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Muhammed Levent BÜLBÜL  Milletvekillerimize ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Genel olarak sorunların ve yapılması gerekenlerin konuşulduğu ziyaretlerde Doğalgaz tüm muhtarlarımızın önceliki talebi olmuştur. 

 

Bu ziyaretlerin ardından ertesi gün de Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı AGDAŞ'la bir randevu oluşturarak muhtarlarımızla Agdaş yetkilileri lni tekrar bir araya getirdiler. Burada siyasi partilerimizin destekleri, muhtarlarımızın taleplerini karşılama mücadelesi bizleri ziyadesiyle  mutlu etmiştir.

 

AGDAŞ'la görüşmelerden çıkan sonuçta, daha önceden 5 Mahalle için verilen sözlerin aynen yerine getirileceğini, 2023 yılı yatırımına dahil edildiğini dile getirdiler. Burada 5 mahalle dışında kalan diğer mahallelerimiz için fizibilite çalışmaları yapılmakta olup mahallelerin 2023 yılı içinde içinde sırası ve senelerini açıklanacağı bilgileri paylaşıldı. AGDAŞ Yetkilileri Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatına ve Muhtarlarımıza daha önceden verilen tüm sözlerin yerine getirilecek olduğunun sözünü tekraren yinelediler.

 

Bu doğrultuda Akyazı Belediyesinin gayretleri ile AK Parti il teşkilatının sürekli takipleri, Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatının ilgisiyle Cumhur İttifakının en güzel örneği sergilemiştir. Akyazı'ya hep birlikte el ele omuz omuza yatırımların kazandırılması sağlanmıştır. Bu dayanışmanın ortaya konulması tüm muhtarlarımızı sonsuz mutlu etmiştir.

 

Ayrıca bir kez daha geçmişte ve bugün de nasipse gelecekte Şehrimize hizmet eden ve edecek olan tüm hemşehrilerimize her zaman teşekkür ediyoruz.

 

Kamuoyuna Saygılarımızla

Akyazı Muhtarlar Derneği

Başkanı ve Yönetim Kurulu

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI