TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 23-12-2022 16:30   Güncelleme : 23-12-2022 16:42

PEYGAMBER EFENDİMİZ'E HAKARET EDEN UĞUR KUTAY'A TEPKİ

PEYGAMBER EFENDİMİZ'E HAKARET EDEN  UĞUR KUTAY'A TEPKİ

PEYGAMBER EFENDİMİZ'E HAKARET EDEN

UĞUR KUTAY'A TEPKİ

Akyazı Sivil Toplum Kuruluşları İnisiyatifi bugün Cuma namazı çıkışında Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e (SAV) hakaret eden Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Bir Gün yazarı Uğur Kutay'a tepki gösterdi. Akyazı'da Sivil Toplum Kuruluşları Platformu müfredat dışına çıkarak Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e (SAV) hakaret eden Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Görevlisi Uğur Kutay'a tepki göstermek için Gazi Süleymanpaşa Camii'nde Cuma namazı çıkışı açıklama yaptı.

İşte Açıklama;

Bismillahirrahmanirrahim Hamd Alemlerin Rabbi Allah’a, salât ve selam Hz. Muhammed Mustafa(s.a.v.)’e olsun! Allah (c.c.) Habibini yüce kitabı Kur’an-ı Kerim’de şöyle vakfetmiştir:

Şüphesis ki sen yüce bir ahlak üzeresin!” (Kalem-4)

yıne başka bir Ayet-i Celile’de; “Seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik.” (Enbiya-107) buyurmuştur.

Çok kıymetli basın mensupları!

Gün geçmiyor ki; sabrımızı sınayan yeni bir ihanet, yeni bir müptezellikle karşılaşmış olmayalım. Küfür ehli, kimi zaman 4-6 yaş Kur’an kursu öğrencilerini, kimi zaman İmam Hatipleri, kimi zaman Kur’an Bülbülü olan hafızlarımızı, kimi zaman da;

sizden biriniz beni kendi annesinden, babasından, çoluk çocuğundan ve bütün insanlardan daha çok sevmedikçe iman etmiş olamaz.”( Buhari) buyuran hayatımızın nuru, iç alemimizin güneşi Hz. Muhammed Mustafa (a.s.v)’a o çirkin dilini uzatmaktadır.

Son olarak “Yıldız Teknik Üniversitesi’nde” Öğretim Görevlisi olarak görev yapan ve Bir gün Gazetesi yazarı olan “Uğur Kutay” adlı meczup, boyunun varamadığı yere varmaya, dilini uzatamayacağı yere uzatmaya çalışmıştır. Haddini aşıp Efendimiz (s.a.v.)’e ithafen “8 yaşındaki kıza sulanan bir sübyancıydı.” diyerek ahlaksız ifadeler kullanmıştır. Bununla yetinmeyip başka derslerinde de buna benzer müptezelliklerine devam ederek İslam’ın kutsallarını alaya almaya devam etmiştir.

sadece Peygamber Efendimize saldırmakla kalmayıp “Şehit aileleri ve şahadet kavramına inananlar; Nekrofili (cesetlere ilgi duyma) hastalarıdır.” diyerek şehitlik makamını ve toplumsal değerleri aşağılamaya çalışmıştır.

hemde bu zavallıya hem de bu zavallı gibi düşünenlere en güzel cevabı Yüce Rabbimiz yüce kitabında; ” Onlar Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kafirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.” (Saff-8) buyurarak vermiştir. Evet! Güneş balçıkla sıvanmaz. Güneşe gözler kapatılarak güneş söndürülemez. Yalnız her ne kadar onlar açısından hakikat bu olsa da; bizlere düşen Efendimiz(a.s.v)’a bağlılıkta kararlılığımızı haykırmaktır.

Allah(c.c) şahidimiz olsun ki; Sizler kinlerinizle kudurdukça Uhud’da şehit verdiği oğlunun, eşinin, kardeşinin ve babasının şehadet haberi kendisine verildikçe; ”Bana Resulullah(a.s.v)’tan haber verin.” diyen Sümeyra Hatunlar karşınıza dikilecektir. Sizler o çirkin dilinizi İslam’a ve Peygamberine uzattıkça “Anam, babam, evladım, her şeyim sana feda olsun ya Resulullah!” diyen bu çağın Alileri, Ebu Bekirleri, Muhammed b. Meslemeleri ve Talha b. Ubeydullahları karşınıza dikilecektir.

bunden dolayı kimse şehitlerin, alimlerin ve dindar ecdadımızın kanları ile sulanmış olan ve bizlere miras bırakılan bu topraklarda din simsarlığı yapmaya ve Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya kalkmasın.

Değerli basın mensupları!

müslümanlar olarak her daim yılmadan, yıkılmadan İslam’ın tüm kutsalları uğruna mücadele edeceğimize söz veriyor ve icra makamında olan tüm yetkilileri bu müptezellere karşı gereken tüm yaptırımları yapmaya, sizin aracılığınızla davet ediyoruz.

Tüm duyarlı kamuoyuna saygılarımızla…."


 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI