AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 22-06-2023 13:33   Güncelleme : 22-06-2023 13:50

KURBAN KESİM YERLERİ DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

KURBAN KESİM YERLERİ DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

KURBAN KESİM YERLERİ DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Akyazı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizin de içinde bulunduğu Kurban Hizmetleri Komisyonu, İlçe Müftüsü Kamil Özcan Demir,belediye sağlık işleri müdürü Hasan Engin Eroğlu önderliğinde kurban kesim yerleri denetimine başladı.

Akyazı Müftülüğü, Akyazı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri kurban bayramı öncesinde ilçe genelinde kurban kesim yerlerini denetledi.

Denetim sonrasında belediye sağlık işleri ekiplerince bayram öncesi ve sonrası ilaçlama çalışması yapılacaktır. Kurban kesim yerlerinde yapılan denetimlerde temizlik ve sağlık kurallarına yönelik uyarılarda bulunulurken; kesimhanelerin temizliği, kesimden çıkacak atıkların ve atık suların bertaraf yöntemleri, hijyen şartları gibi hususlar kontrol edildi.

Kurban Bayramı öncesinde denetimlerin aralıksız devam edeceğini ifade eden komisyon ekipleri uygunluk belgesi alınabilmesi için komisyon kararlarının harfiyen yerine getirilmesi gerektiğini aksi takdirde belge verilmeyeceğini ifade ettiler.

Yaklaşan Kurban Bayramı ile ilgili açıklamalarda bulunan Yetkililer "Kurban Bayramı'na az bir süre kala ekiplerimiz vatandaşlarımızın sağlığı için sahada çalışmalarını sürdürüyorlar. Kurbanların usulüne uygun şekilde kesilmesi ve bayramın en güzel bir şekilde huzurla geçmesi için Kurban Hizmetleri Komisyon ekiplerince gerekli tedbirleri alıyoruz.

Vatandaşlarımız izinsiz ve uygun olmayan yerlerde kesim yapmama konusunda dikkatli olmalılar. Akyazılı hemşehrilerimizin Kurban Bayramı'nı şimdiden kutlar sağlık ve esenlikler dileriz'' dedi.

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI