TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 23-05-2024 15:49   Güncelleme : 23-05-2024 23:55

ETKİNLİĞE DAVET

ETKİNLİĞE DAVET

ETKİNLİĞE DAVET

Akyazı Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, 'Filistin'den Doğu Türkistan'a İnsanlık İçin Ayaktayız' temasıyla 24-25-26 Mayıs için etkinlik düzenledi. Akyazı’da faaliyet gösteren 20 Sivil Toplum Kuruluşu Akyazı Sivil Toplum Kuruluşları Platformu çatısı altında üç gün sürecek etkinlikler zinciri organize etti.

Filistin'den Doğu Türkistan'a İnsanlık İçin Ayaktayız' başlığıyla yapılacak etkinlikler,

24 Mayıs Cuma günü üniversite öğrencilerinin yürüyüşü ile başlayacak.

Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi alanında 24 Mayıs’ta çadır nöbeti ile başlayacak. Çadır nöbeti iki akşam boyunca devam edecek.

25 Mayıs Cumartesi Günü Çadır ziyaretleri ve aynı gün 18.00’da başlayacak “Sahne Etkinlikleri” yapılacak. Programda bilgiden bilince, boykot, empati, açık mikrofon, umut çadırları ve Filistin'de yaşam çadırları etkinliği gerçekleşecek. Grup kıyamın ezgiler seslendireceği programda üniversite öğrencilerinin seslenişi, Ramazan Kayan (Mavi Marmara üzerine) Ömer Karaoğlu konseri, Necmettin Erbakan Akyüz'e Filistin Şeref Madalyası Takdimi, Doç Dr.Yaşar Kahraman'ın konuşması (Filistin bizim neyimiz olur?) Toplu yatsı namazı kılınıp ve dua edilecek.

25 Mayıs Pazar Günü ise saat 14.00’da Sosyal gelişim önünden başlayacak ve şehrin merkezinden geçecek 'bisiklet sürüş eylemi yapılacak. HERKES DAVET EDİLDİ Platformdan yapılan açıklamada; "Dayanılmaz boyutlara ulaşan zulümlerin ve insanlık suçlarının tüm dünyada vicdan sahibi herkesi harekete geçirdiği şu zaman dilimlerinde Akyazı’dan da insanlık adına, kardeşlik adına hep birlikte bir sesin yükselmemesi hepimizi rahatsız etmektedir ve etmelidir. Zulme karşı sesimizi çıkarma ve insanlık namına dur demek için hepinizi faaliyetlere katılmaya davet ediyoruz" denildi.

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI