TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 22-08-2022 17:49   Güncelleme : 22-08-2022 17:51

EĞİTİMDE ÜÇLÜ PROTOKÖL İMZALANDI

EĞİTİMDE ÜÇLÜ PROTOKÖL İMZALANDI

EĞİTİMDE ÜÇLÜ PROTOKÖL İMZALANDI

Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ,Akyazı Mesleki Eğitim Merkezi ve ÇAK Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı.

 

Millî Eğitim Bakanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında; Akyazı'da nitelikli iş gücü ihtiyacını da karşılamak amacıyla öğrencilerin ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak; başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri için meslekler hakkında bilgilendirilmelerini ve eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkilerin güçlendirilerek Akyazıda insan kaynağının geliştirilmesini sağlayacak çalışmalar hızla devam ediyor.

 

İlçe Milli Eğitm Müdürümüz Recep ÖZDEMİR, ÇAK Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş İnsan Kaynakları Müdürü Orhan ŞEKER ile Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde  bir araya gelerek 314 kişiyi kapsayan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolünü imzaladı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep ÖZDEMİR,  Mesleki ve Teknik Eğitim Bölümünden sorumlu Şube Müdürümüz Ramazan ŞERBETCİ, Akyazı Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Vekili Ahmet KOÇ ile Müdür Yardımcısı Enver YILMAZ ve ÇAK Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş temsilcileri de protokol imzasında hazır bulundular.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep ÖZDEMİR 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu'ndaki değişiklikler sayesinde mesleki eğitim merkezlerinde büyük bir ivme kazanıldığını ifade etti. Akyazı'da  Mesleki Eğitim Merkezlerine kayıt olan öğrenci sayısının günden güne artarak hem nicelik hem de nitelik olarak istenen hedeflere ulaşılacağını ve nitelikli istihdamın önemli gelişme kaydedeceğini belirtti.

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI