TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 21-05-2023 18:00   Güncelleme : 21-05-2023 18:08

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: 85 MİLYON OLARAK SANDIĞA, İRADEMİZE VE GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN:  85 MİLYON OLARAK SANDIĞA, İRADEMİZE VE  GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN:

85 MİLYON OLARAK SANDIĞA, İRADEMİZE VE

GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ.
Nerede yanlış yaptık sorusunu kendilerine sormuyorlar

Cumnudbaxkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabında seçimlerin ardından vatandaşları hedef alanlara tepki göstererek "Biz nerede yanlış yaptık sorusunu kendilerine sormuyorlar" dedi. Türkiye, 14 Mayıs günü tarihi seçim için sandığa gitti. Cumhur İttifakı'nın önde bitirdiği seçim ikinci tura kaldı. 28 Mayıs günü, 60 milyona yakın seçmen son kararını için yeniden sandıkta tercihini belli edecek.

Yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan büyük farkla seçmenin tercihi oldu.

bu duruma tepki gösteren muhalif seçmen yaklaşık 4 ay önce Kahramanmaraş merkezli seçimlerde büyük yıkıma uğrayan kentlerdeki vatandaşı hedef aldı. Sürecin ardından seçmenin tercihinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan olmasına tepki gösteren muhalif seçmen sosyal medyada hakaretlerine devam ediyor. "Gönül köprülerinin sarsılmasına asla izin vermedik" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabında muhalefeti işaret ederek, korku siyaseti yaptıklarını ifade etti:

Anadolu irfanının sembol isimlerinden merhum Neşet Ertaş’ın yürek tellerimizi titreten o güzel türküsünü siyasette kendimize rehber edindik. “Dost elinden gel olmazsa varılmaz” dedik, “rızasız bahçenin gülü derilmez” dedik, “kalpten kalbe bir yol vardır görülmez” dedik.

aziz milletimizle aramızda kurduğumuz “gönül köprülerinin” sarsılmasına asla izin vermedik.

"İnsanlarımıza “cahil” diyerek tahkir ve tahrik ediyorlar"

hayatımızın her safhasında milletimizle hep muhabbetin ve kardeşliğin diliyle konuştuk.

ancak vatandaşa tepeden bakanlar bunu hiçbir zaman göremediler, anlayamadılar. Siyasi tercihinden dolayı depremzedelerimizi linç edenler, bu sırra hiçbir zaman eremediler. Başarısızlıklarının sebebini kendilerinde aramak yerine her defasında insanımızı suçladılar.

bir ‘’yol kazası” olarak gördükleri çok partili demokrasiye geçtiğimiz 14 Mayıs 1950’den beri, maalesef bu kötü huylarından hiç vazgeçmediler. Aynı kibirli tavrı bugün de inatla sürdürüyorlar. Sandıkta tecelli eden iradeye saygı duymak yerine insanlarımıza “cahil” diyerek tahkir ve tahrik ediyorlar.

biz nerede yanlış yaptık sorusunu kendilerine sormuyorlar" Hayatlarında bir kez olsun “biz nerede yanlış yaptık” sorusunu kendilerine sormuyorlar. Milletin gönlünü kazanmak yerine nefret söylemlerine sarılarak, korku siyaseti izleyerek vatandaşın ve gençlerimizin oyunu alabileceklerini düşünüyorlar.

İnşalaln 28 Mayıs’ta bu kibir abidelerine hep beraber “yeter” diyeceğiz.

85 milyon olarak sandığa, irademize ve geleceğimize sahip çıkacağız.

 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI