TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 19-05-2023 18:53   Güncelleme : 20-05-2023 15:25

CUMHUR İTTİFAKINDAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

CUMHUR İTTİFAKINDAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

CUMHUR İTİFAKINDAN

ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

Cumhur İttifakı bileşenleri;

AK Parti,

Milliyetçi Hareket Partisi,

Yeniden Refah Partisi ve

Büyük Birlik Partisi

İlçe Başkanları olarak 2023 yılı Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tur oylamasına yönelik çalışmaları değerlendirmek, yeni stratejileri belirlemek ve siz değerli Akyazılı hemşerilerimize bu seçimde gösterdiğiniz büyük teveccüh için teşekkürlerimizi sunmak amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz.

 

Milletimiz, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde tercihini demokrasiye, hak ve özgürlüklere sahip çıkmaktan, reformları devam ettirmekten yana kullanarak, gelişmeden, yatırımdan, kalkınmadan, dünyanın itibarlı, sözü geçen bir ülkesi olmaktan yana kullanarak istikrardan yana olduğunu göstermiştir.  Bunun tezahürü olarak siz değerli hemşerilerimiz; Akyazı’da Cumhur ittifakı üyesi partilere ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a % 78.11 oyla büyük bir destek vererek hem Sakarya’da hem de Marmara Bölgesinde birinci sıraya yükselttiniz. Cumhur İttifakının İlçe Başkanları olarak her bir kadirşinas hemşerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Sevgi dolu yüreğiniz, coşkuyla atan kalpleriniz, ahde vefa göstererek verdiğiniz çok büyük teveccüh için saygı ve muhabbetlerimizi sunuyoruz.

 

Bildiğiniz üzere Milletvekilliği seçimleri tamamlandı ve Cumhur İttifak’ımız 322 milletvekili çıkararak mecliste çoğunluğu sağlamış oldu.

Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sizlerin desteğiyle %49,51 oy alarak açık ara birinci olmasına rağmen çok ufak bir fark nedeniyle seçim ikinci tura kalmıştır.

Cumhur ittifakı olarak 28 Mayısta yapılacak olan seçimde bir önceki turdan daha çok destek vererek oylarımızı artıracağımıza olan inancımız tamdır.

 

Cumhur ittifakı İlçe Başkanları olarak Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Akyazı’mızdan daha güçlü bir destek verilmesi adına, sandıklara hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini, tatilimizi, tarlamızı, tüm işlerimizi bir hafta daha ertelemenizi ve sandıklara katılım sağlayarak yüksek oranda oy katkısı vermenizi istirham ediyoruz.

 

Cumhur İttifakı İlçe Başkanları olarak bu süreçte, hem sahada, hem teşkilatlarda, sürekli yanınızda olacağız. Hep birlikte çalışarak rehavete kapılmadan, dedikodulara kulak asmadan tamamen seçim odaklı bir şekilde çalışmalarımıza destek vermenizi, bizlere güvenmenizi özellikle istirham ediyoruz.

 

28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde siz değerli hemşerilerimizin tekraren yüksek desteği vereceğinizden hiç kuşkumuz yok. Bu seçimin Akyazı’mıza, Sakarya’mıza ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyor; en derin sevgi, saygı ve muhabbetlerimizi sunuyoruz.

 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI