TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 06-09-2022 13:51   Güncelleme : 06-09-2022 14:26

BOŞNAKLAR PİTA ŞENLİĞİNDE BULUŞTU

BOŞNAKLAR PİTA ŞENLİĞİNDE BULUŞTU

BOŞNAKLAR PİTA ŞENLİĞİNDE BULUŞTU

3.üncü yeniköy pita şenliğinde Boşnaklar buluştu.

İlçemiz Akyazı'dan da yoğun katılımın sağlandığı şenlikde Boşnaklar gönüllerince eğlendiler hasret giderdiler

Orhangazililer Yeniköyde yaşayan Boşnaklarla, Türkiye’nin dört bir yanından gelen soydaşlarıyla geleneksel Pita Şenliği’nde buluştu.

Boşnak dostlarının eşlik ettiği şenlikte birbirinden lezzetli börekler, hamur işi yemekler ve tatlılar ikram edilirken sanatçılar, müzik toplulukları ve halk oyunları gösterileri büyük coşku yaşattı.

Orhangazi, Yeniköy Bosna Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği'nce geleneksel olarak düzenlenen 3.üncü yeniköy Boşnak pita Şenliği, İznik gölü yeni köy piknik yeri taşlıkta gerçekleştirildi Boşnak kültürünü tanıtmak, üyeler arasındaki yardımlaşma ve dayanışmayı pekiştirmeyi amaçlayan şenlikte Sakarya,Akyazı,dan gelen Boşnaklarla Bursa, İnegöl, Yalova , İznik ,İstanbul ve Ankara’daki Boşnaklar ile Boşnak dostları bir araya geldi.

Yeniköy Bosna Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Şevket Koç ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğindeki organizasyonda Boşnak Sanatçılar konser verdi. Boşnaklar Boşnak oyunlarına özgün oyunları, ile geleneksel şarkılar eşliğinde dans edip oyunlarını oynadılar.

Yeniköy Bosna Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği' Başkanı Şevket Koç “Ata yurdumuzda, Türkiye’nin her yanına dağılmış hemşehrilerimizle birlikte kültürümüzü, geleneklerimizi yaşatmak, milli ve manevi değerlerimizi yüceltmek ve geleceğimize sahip çıkmak için böyle bir şenliği düzenledik. Bizlerin mutluluğunu, coşkusunu paylaşan soydaşlarımıza ve Boşnak dostlarına sonsuz teşekkür ederiz.” dedi.

Başkan Şevket Koç Pita Şenliği’ne katılımlarından dolağı MHP İlçe Başkanı Sn. Halil Bozoğluna, Akyazı Balkan Göçmenleri Derneği başkanı, Sn. Haluk Kalkan'a ayrıca teşekkür etti.

Haluk başkan ile birlikte Katkılarından dolağı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı,Sn. Ekrem Yüce'ye ve Sakarya B

üyük şehir daire Başkanı, Sn. İrfan Kardeş’e de teşekkür etti ve Tüm yurttaşlarına selamla şükranlarını sundu.06.09.2022

 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI