BÜYÜKŞEHİR
Giriş Tarihi : 01-05-2023 17:32   Güncelleme : 01-05-2023 17:44

BAŞKAN YÜCE’DEN 1 MAYIS’TA ÖNEMLİ MESAJ: "TÜRKİYE’NİN MİMARI İŞÇİNİN ALIN TERİ, EMEKÇİNİN MÜCADELESİDİR”

BAŞKAN YÜCE’DEN 1 MAYIS’TA ÖNEMLİ MESAJ:

BAŞKAN YÜCE’DEN 1 MAYIS’TA ÖNEMLİ MESAJ:

"TÜRKİYE’NİN MİMARI İŞÇİNİN ALIN TERİ, EMEKÇİNİN MÜCADELESİDİR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda paylaştığım mesajda işçinin ve emekçinin Türkiye'nin bugününün mimarı, yarınının ise umudu olduğuna dikkat çekerek, "Tüm kardeşlerimin gününü kutluyor, gözlerinden öpüyorum"

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 1 Mayıs İşçi Bayramı sebebiyle önemli bir mesaj paylaştı. Yüce, vatanını ve milletini seven ve yarınlara daha güçlü adımlar atmak için işini en iyi şekilde yapan işçi ve emekçinin bugünün mimarı, yarınların ise umudu olduğuna dikkat çekti.

Sakarya emekçiye kıymet verir
Yüzyıllardır süregelen mesleklerin varlığını sürdürdüğü, sanayinin, tarımın ve turizmin merkezi olan Sakarya'da ustalığın ve emeğin önemli bir yeri olduğunu söyleyen Yüce, "Şehrimiz emeğin kıymetini bilir, ustaların memleketidir burası, çok şey öğretir" sözlerine yer verdi ve, "Tüm emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutluyor, her birine minnet duygularımızı iletiyoruz" mesajını paylaştı.

"Başarının mimarı işçi ve emekçidir"
Başkan Yüce paylaştığı mesajda, "85 milyon vatandaşımızın bir arada, aynı bayrak altında yaşadığı vatanımız tüm dünyada çalışkanlığıyla bilinir. Bizim insanımız emeği, mücadeleyi ve çabanın ehemmiyetini çok iyi bilir. Gencinden yaşlısına, çırağından ustasına binlerce mesleğin yüzyıllardır kuşaktan kuşağa el verdiği bu memleket, bugünkü başarısını işçiye ve emekçiye de borçludur. Bugünlere işçinin alın teri, emekçinin mücadelesiyle geldik. Topraklarımızda asırlardır süregelen alın teri geleneğinin hala en iyi şekilde temsil edildiğini görmek gerçekten gurur verici" ifadelerini kullandı.

"Sakarya çok iyi bilir..."
Sakarya'nın bu konuda Türkiye'de örnek bir şehir olduğuna dikkat çeken Yüce şu ifadeleri kullandı: "Sanayisi, el sanatları, hizmet sektörü, turizmi, kültürel alanları, teknolojik girişimleri ve çalışkan insanıyla Sakarya'mız da iş ve emek konusunda Türkiye'nin önemli örneklerindendir. Biz çalışanın, emek verenin, işinde uzman olanın da kıymetini çok iyi biliriz. İşçi ve emekçi bizim her zaman başımızın tacıdır. Daha güzel yarınlar için en önemli aktör olan işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutluyor, her birinin gözlerinden öpüyorum"

a href="https://www.akyazihalkinsesi.com/files/uploads/1682951608-6660ce7fd7b6676a68f8.jpg">

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI