TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 14-02-2023 14:41   Güncelleme : 14-02-2023 14:43

BALCI DEPREM BÖLGESİNDE

BALCI DEPREM BÖLGESİNDE

BALCI DEPREM BÖLGESİNDE

Başkan Soylu ile görüşüp, meslektaşlarını ziyaret etti

 

Türkiye Fırıncılar Federasyonu (TFF) Başkanı Halil İbrahim Balcı, deprem bölgesindeki illerde bulunan oda başkan ve yöneticileriyle fırıncı esnaflarını ziyaret ederek, yaşadıkları felaket nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Vali ve Bakan Soylu

Depremin merkezi olan Kahramanmaraş’taki Deprem Kriz Merkezi’nde görev yapan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ile görüştü. Bölgede en büyük ihtiyaç olan ekmek konusunda da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile istişarede bulunan Balcı, bölgede çalışan fırınların yanı sıra tüm Türkiye’deki fırıncı esnafının depremzedelere ekmek ulaştırdığını ifade etti. Vali Kaldırım, Balcı aracılığıyla deprem bölgesine ilk günden itibaren yardım gönderen tüm Sakaryalılar’a teşekkür ederek, selamını gönderdi.

 

Geçmiş olsun

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olan SASKİ eski Genel Müdürü Rüstem Keleş’i de Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz, Kahramanmaraş Fırıncılar Odası Başkanı Erol Güneş ve beraberindekilerle ziyaret eden Balcı, geçmiş olsun dileklerini iletirken ellerinden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

 

Hatay-İskenderun

Federasyon Başkanı Balcı, Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz ile birlikte Hatay Fırıncılar Odası Başkanı Nasrettin Bucak ve İskenderun Fırıncılar Odası Başkan Vekili Abdurrahman Kazan’ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Büyük yıkım var

Deprem bölgesinde en büyük hasarı yaşayan Kahramanmaraş, Hatay ve İskenderun’da neredeyse sağlam bina kalmadığını ifade eden Başkan Balcı, “Çok büyük felaket yaşadık. Felaketin ilk anından beri herkes yardıma koştu. Biz de ekmek konusunda gerekli her türlü önlemi aldık. Bölgede faaliyete geçebilen fırınlarımıza gerekli desteği sağlarken, depremzedelerimize de en büyük ihtiyaç olan ekmeği Türkiye’nin dört bir yanından ulaştırdık. Mevlam bir daha bize böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI