TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 21-12-2022 12:30   Güncelleme : 21-12-2022 12:33

BAKAN ÖZER ÜCRETSİZ KURS TARİHİNİ DUYURDU

BAKAN ÖZER ÜCRETSİZ KURS TARİHİNİ DUYURDU

BAKAN ÖZER ÜCRETSİZ KURS TARİHİNİ DUYURDU

Bakanlık olarak biz yarıyıl tatilinde de ücretsiz kurslarımızla tüm öğrencilerimizin yanındayız.

Bakan Özer yarıyıl tatilindeki ücretsiz kurs tarihini duyurdu
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Yarıyıl tatilinde de ücretsiz kurslarımızla tüm öğrencilerimizin yanındayız. 21 Ocak’ta başlayan kurslar 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek. Ocak ayı başında öğrencilerimizin başvurularını alacağız” dedi.
2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk dönemi 20 Ocak Cuma günü tamamlanacak. İkinci dönem, 6 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, bu çerçevede 21 Ocak-5 Şubat günleri arasında matematik, İngilizce, bilim ve sanat alanında dört farklı kurs açacak. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ilk kez geçen yaz tatilinde başlatılan ücretsiz kurs uygulamasının öğrencilerden büyük ilgi gördüğünü belirterek şunları kaydetti:

“İlk kez yaz tatilinde açtığımız kurslardan 1 milyon öğrencimiz yararlandı. Öğrencilerimiz de öğretmenlerimiz de çok verimli geçen bu kursların devam etmesini istediklerini belirttiler. Bakanlık olarak biz yarıyıl tatilinde de ücretsiz kurslarımızla tüm öğrencilerimizin yanındayız. Eğitimde fırsat eşitliğinin artırılması için kurslarımız her öğrencimizin erişebileceği şekilde tasarlandı. Bu kurslarda öğrenmeyi çok daha eğlenceli hale getiren bir çerçeve programımız var. Yer sınırlamamız yok. Öğrencilerimiz de öğretmenlerimiz de bulundukları yerleşim biriminde açılan kurslara katılabilecek.
OCAK AYINDA BAŞVURULAR ALINACAK
21 Ocak’ta başlayan kurslar, 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek. Ocak ayı başında öğrencilerimizin başvurularını alacağız.Matematik ve İngilizce kursları için öğretmen başvuruları 7-11 Ocak, öğrenci başvuruları 12-17 Ocak tarihleri arasında alınacak. BİLSEM kursları takviminde ise öğretmenler başvurularını 2-6 Ocak, öğrenciler 9-13 Ocak tarihleri arasında yapacak.

Matematik ve İngilizce derslerinde açılacak kurslarda 4, 5 ve 6. sınıf, 7 ve 8. sınıf, 9 ve 10. sınıflarla 11 ve12. sınıflar için beş grupta etkinlik yapılacak. Bir öğrenci bu kursların her ikisine de başvurabilecek. Öğrenciler bir dersten günlük 2, haftada 10, toplamda 20 saatlik programlara dahil olacak. İki kursa katılan öğrenci, haftada 40 saat ders almış olacak.

 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI