TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 02-06-2023 15:08   Güncelleme : 02-06-2023 15:18

ATSO BAŞKANI BAYRAKTAR (TOBB) 79.GENEL KURULU’NA KATILDI

ATSO BAŞKANI BAYRAKTAR  (TOBB) 79.GENEL KURULU’NA KATILDI

ATSO BAŞKANI BAYRAKTAR

(TOBB) 79.GENEL KURULU’NA KATILDI

AKYAZI TİCARET VE SANAYİ ODASI, TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ’NİN (TOBB) 79.GENEL KURULU’NA KATILDI.

TOBB 79.Genel Kuruluna Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Z. Şinasi Bayraktar, Meclis Başkanı Muzaffer Başer, ve Genel Sekreter Harun Bayrak katıldı.

TOBB 79.Genel Kurul öncesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret eden ATSO heyeti,

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odasının mevcut çalışmaları, üyelerden gelen talep ve öneriler hususunda bilgilendirmede bulundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB 79. Genel Kurulu kapsamında, TOBB Genel Kurul Divanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, Konseyler, oda, borsa başkanları ve delegeler ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek,

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda saygı duruşunda bulundu.​ Anıtkabir ziyaretinin ardından TOBB Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni düzenlendi.

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni’ne, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar, TOBB delegeleri ve TOBB camiasının temsilcileri katılım sağladı. TOBB Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni’nde konuşan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, ülkemizin seçim sürecini sükûnetle ve suhuletle tamamladığını dile getirdi. Hisarcıklıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanım milletimizin teveccühüyle bir seçimden daha başarıyla çıktınız. Seçildikten sonra ilk olarak TOBB'a yaptığınız bu ziyareti, iş dünyasına verdiğiniz önemi göstermesi açısından çok değerli görüyor ve camiamız adına size teşekkür ediyoruz. Önceki 21 yılda olduğu gibi aynı azimle ve inançla çalışmayı sürdüreceğinizi biliyoruz. Reformcu ve icracı vizyonunuzla ülkemize yeni başarılar yaşatacağınıza inanıyoruz. Sizi bir kez daha yürekten tebrik ediyoruz. Seçimlerde milli irade tecelli etti. Milletimiz, ferasetiyle tercihini yaptı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, ülkemizi, Cumhuriyet'imizin yeni yüzyılına taşımak üzere görevlendirdi. Artık seçimleri geride bırakma, dengeleri yerine oturtma, daha huzurlu, daha mutlu ve daha müreffeh bir Türkiye için hep birlikte çok çalışma zamanıdır."

Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iş hayatından geldiğine, üretim ve ticaretin zorluklarına vakıf olduğuna vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın reel sektörden gelmiş biri olarak hep özel sektörün yanında yer aldığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, Erdoğan'ın saatler süren toplantılarda sektörün sorunlarını dinlediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde iş ve yatırım ortamını kolaylaştıran, iş insanlarının üzerindeki yükleri azaltan pek çok düzenlemenin hayata geçirildiğini belirten Hisarcıklıoğlu, "Tarihi bir başarı elde ettiğimiz yerli ve milli otomobil hayalimiz, yine sizin vizyonunuz ve himayenizde gerçeğe dönüştü." dedi.

Ülkenin daha güçlü, daha zengin, daha müreffeh olması için üreteceklerini ifade eden Hisarcıklıoğlu, devletin kendilerine vereceği her görevde Türk özel sektörü adına çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

TOBB delegeliğinde 10, 20, 30 ve 40 yılını tamamlayan üyelere Hizmet Şeref Belgesi'nin verildiği törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; TOBB'un 79'uncu Genel Kurulu münasebetiyle üyelerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Birliğin tüm mensuplarını, Türkiye'nin kalkınmasına, büyümesine, güçlenmesine yaptıkları katkılar dolayısıyla tebrik eden Erdoğan, TOBB'da delege olarak 10-20-30 yıl ve üzerinde süresini tamamlayanları da kutladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), camiasına ve ülke ekonomisine hizmette bulunan delegelere Hizmet Şeref Belgeleri ve Plaketleri, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla TOBB 79. Genel Kurulu’nda düzenlenen törenle verildi.

220. TOGG Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası’na Geliyor
 

TOBB 79. Genel Kurulu'nda TOGG talep eden Oda ve Borsalar arasında kura çekimi düzenlendi. TOBB Genel Kurulu’nda düzenlenen Türkiye'nin ilk yerli ve milli otomobili TOGG' un çekilişinde Genel Sekreter Harun Bayrak 220. numarayı çekti.

 

Başkan Bayraktar; ATSO olarak TOBB Genel Kurulu’na tek aday olarak seçimlere giden M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu her zaman olduğu gibi bu dönemde de desteklediklerini ifaden eden Bayraktar, geçtiğimiz dönemde olduğu gibi tekrardan Sosyal Politikalar Kurulu üyeliğine seçilmiş olmam münasabeti ile TOBB’daki görevimiz devam edecektir. Bizi bu göreve layık gören TOBB delegelerimize ve camiamıza teşekkür eder Birliğimiz öncülüğünde bölgemize ve ülkemize katma değer oluşturacak çalışmalara imza atmaya devam edeceğimizi ve bu doğrultuda Birlik Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve oluşan yeni Yönetim Kurulu’na yeni görevlerinin hayırlara vesile olmasını temenni eder başarılar dilerim.’’ dedi.

 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI