AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 14-10-2022 15:21   Güncelleme : 14-10-2022 15:29

AKYAZI’DA AİHİLİK HAFTASI İKİ KEZ KUTLANDI

AKYAZI’DA AİHİLİK HAFTASI İKİ KEZ KUTLANDI

AKYAZI’DA AİHİLİK HAFTASI İKİ KEZ KUTLANDI

1-AKYAZI BELEDİYESİ

Akyazı ilçesinde Akyazı belediyesi tarafından düzenlenen

AHİLİK HAFTASI kutlama etkinliği gerçekleştirildi .

Akyazı’da Ahilik Haftası belediye tarafından düzenlenen program ile kutlanırken, etkinliğe katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, mesleğinde 40 yılın üzerinde çalışmış olan esnaflara şükran belgesi takdim etti.

Akyazı belediyesi tarafından Esnafların bayramı olarak bilinen Ahilik Haftası kutlamalarına Akyazı’da faaliyet gösteren sekiz oda başkanından yalnız bir oda başkanının katılması gündem olmuştu

Oda başkanlarının katılmamsı başkana tepki olarak değerlendirildi

Ahilik haftası nedeniyle Akyazı belediyesi tarafından düzenlenen törenine davetli olmalarına rağmen Sekiz Oda başkanından sadece Ağaç İşleri Odası başkanı Birol Yılmaz katılmış diğer Oda başkanları katılmamışlardı.

 

AKYAZI’DA AHİLİK HAFTASI

2- MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ VE SESOB’A BAĞLI ESSAF ODALARI

Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve SEKİZ Odanın da destek verdiği ahilik kutlama törenine Kaymakam Yakup Güney, Belediye başkanı Bilal Soykan, Ziraat Odası başkanı Ali Şener Bayraktar, BBP İlçe başkanı Naim Yolcu, Emniyet Müdürü Hasan Fehmi Talay, SESOB’a bağlı Oda başkanları ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, davetliler ile Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğrencileri katıldı.

Akyazı İlçesinde Faaliyet Gösteren Sekiz Oda ve çıraklık eğitim merkezi tarafından düzenlenen AHİLİK HAFTASI kutlama töreni gerçekleştirildi

Akyazı Mesleki Eğitim Merkezi'nde ahilik kültürünün yaygınlaşması amacıyla program gerçekleştirildi.

Yılın ahisi ödülünü Halil Bildirici aldı.

Akyazı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ekrem Ölmez, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

ilçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, İlçe milli eğitim müdürü ve esnaf odası başkanı Sezgin Durmuş, da programda konuşa gerçekleştirdi.

öğrencilerin ahi yemin törenin ardından Yılın çırağı ve kalfası ödülleri ve esnaf ve sanatkârlar odası başkanlarına plaketleri dağıtıldı.

yılın ahisi ödülünü Halil Bildirici adına Mehmet Fehmi Bildirici aldı.

Ahi duası sonrasında program ahi pilavıyla program sona erdi.
 

 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI