TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 05-08-2023 18:24   Güncelleme : 19-08-2023 12:41

AKYAZI BASIN BİRLİĞİNDEN KINAMA VE DUYURU

AKYAZI BASIN BİRLİĞİNDEN KINAMA VE DUYURU

AKYAZI BASIN BİRLİĞİNDEN KINAMA VE DUYURU

Akyazı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Savaş, yaklaşan yerel seçimler öncesi Belediye Başkanı Bilal Soykan'a destek açıklaması yaparken vatandaşın sorunlarını gündeme getiren yerel basını yalancılık ve algı yapmakla suçladı.

 

Akyazı Medya ve Basın Birliği Başkanı Ali Yıldırım, Akyazı Muhtarlar Dernek Başkanı Ahmet Savaş’ın açıklamasında yetki ve sorumluluğunu yok sayarak muhtarlar dernek başkanı veya bir muhtar gibi değil Akyazı Belediyesi Basın ve Halklar İlişkiler Müdürü gibi hareket ettiğini söyledi.

KABUL EDİLEMEZ

Savaş'ın halkın sosyal medyadaki yorumları ve paylaşımlarını yalanlamış gibi aktardığını kaydeden Yıldırım; "Ayrıca basında çıkan haberlerinde gerçeği yansıtmadığını ifade ediyor.

Ahmet Savaş açıklamasının büyük bir bölümünde başkan SOYKAN’I aklamak ve çok başarılı bir başkan olduğunu kanıtlamak için elinden geleni yapmış. Akyazı Medya ve Basın Birliği olarak, Akyazı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Savaş'ın yaptığı açıklamaları derin bir üzüntü ve kaygıyla karşıladığımızı belirtmek istiyoruz. Bu talihsiz açıklamalar, hem Akyazı basınını zan altında bırakmakta, hem de halkın şikayetlerini yanıltıcı ve yalan olarak nitelendirmektedir.

Basın olarak görevimiz, topluma doğru ve tarafsız bilgi aktarmak, gerçekleri araştırmak ve kamuoyunu aydınlatmaktır. Bu kapsamda vatandaşın yoğun şikayetlerini yayınlayarak uzun süredir tepkilerini gündeme getiriyoruz. Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Savaş'ın yaptığı açıklamalar ise bu temel görevi yerine getirmemize engel olacak niteliktedir. Toplumun güvenini kazanmış olan basın mensuplarının, gerçeklerden ve şikâyetlerden uzaklaştığı gibi ifadelere maruz kalması kabul edilemez" dedi.

AKYAZI BASININI ZAN ALTINDA BIRAKMAKTAN

DOLAYI KINIYORUZ

Akyazı Medya ve Basın Birliği olarak, şeffaf ve dürüst haberciliğin yanında, basının halkın taleplerini ciddiye alması gerektiğine inandıklarına dikkati çeken Ali Yıldırım, şunları söyledi; "Muhtarlar Derneğinin açıklamalarının halkın güvenini zedeleyecek nitelikte olduğunu görmekten dolayı büyük üzüntü duyuyoruz. Akyazı Basın Birliği olarak, basın etiğine uygun davranmayan bu tür açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Gerçekleri yansıtmayan, manipülatif ve yanıltıcı beyanlar, toplumsal barışımıza ve güvene zarar vermektedir. Basın mensuplarının mesleki sorumluluğu, doğru ve tarafsız bilgiyi kamuoyuna sunmaktır.

 

Bu nedenle Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Savaş'ı, açıklamalarından dolayı kamuoyunu yanıltmaktan ve Akyazı basınını zan altında bırakmaktan dolayı kınıyoruz. Akyazı halkının taleplerine saygı duymak, gerçekleri araştırmak ve doğru bilgiyi sağlamak için basın mensupları ve Muhtarlar Derneği arasında işbirliği ve diyalogun önemini vurgulamak istiyoruz. Kamuoyunun doğru ve tarafsız bilgilendirilmesi için, gelecekte daha yapıcı ve sağduyulu açıklamalar yapılmasını temenni ediyoruz"

 

MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI AHMET SAVAŞ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMANIN TAM METNİ

 

KIYMETLİ AKYAZI’LILAR;

Son zamanlarda bazı yerel basın haberleri ile sosyal medya paylaşımlarında servis edilen taraflı ve yanlı haber içeriklerinde Akyazı Muhtarlarımız kast edilerek Belediye Başkanımıza karşı bazı algılar yapılmaktadır.

Akyazı Muhtarlar Derneği olarak Belediye Başkanımızın çalışmalarından ve üstün gayretlerinden oldukça memnunuz. Bizler Belediyemizin yarım kalan veya devam edecek olan her türlü işlerinin bizzat takipçisi olduğumuzu, Belediye Başkanımız ile muhtarlarımızın dayanışma ve iş birliği halinde birlikte yol yürümeye devam edecek olduğumuzu, sizlere bildirmek istiyoruz. Muhtarlarımızın hiç birinin Belediye Başkanımızla veya hizmetleriyle ilgili herhangi bir sorunu olmadığını ve Basında yer alan haberlerin de gerçeği yansıtmadığını bilmenizi isteriz.

Bilal SOYKAN başkanımızın Şehrimize kazandırdığı her türlü yatırımın her zaman yanında olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizi kamuoyuna duyuruyoruz.

Akyazı’ya kazandırılan

Gençlik Merkezi, Yüzme Havuzu, Kapalı Spor Salonu, Mezbahana, Hayvan Pazarı, Terminal, Sağlık Fakültesi İdare Binası, Güzlek Mesire Alanı,

Akyazı Çevre Yolu Yahyalı Girişi Kamulaştırması, 6 Çöp Kamyonu, 1 Temizlik, 1 Et Kombine olmak üzere 14 adet Hizmet aracı alımı, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 300 BİN TON Asfalt, 200 BİN TON Beton Yol Serimi, Onlarca Mahallemize Çocuk Parkı, Futbol Sahası, Veleybol ve Basketbol Sahası, 12 Mahallemize İmar Planları,

15 Mahallemize Doğalgazın kazandırılması, Çarşı içi altyapı ve çevre düzenlemesinin yanı sıra, Güzlek Kızak Şenliği, Geleneksel Çocuk Şenliği, Akbalık Yağlı Güreşleri, Çiğdem ve Acelle Yayla Şenlikleri ile Belediyeciliğin yapılması gereken her türlü hizmetlerinin yanında, Kamusal Yatırımlar ve Sosyal Etkinliklerle Belediye Başkanımızın çok kısa zamanda büyük İşler başarmış olduğunu biliyoruz.

Ayrıca şunu da belirtmek isteriz ki bütün bu çalışmaları Muhtarlarımızla istişare ve dayanışma içerisinde gerçekleştirmiştir.

Geride kalan 4 yıl içinde, tam olarak 2 yıl süren pandemi, 3 yıl üst üste gelen sel ve afetler, Ülkemizi derinden yaralayan Depremler, Hepimizin hayatında büyük etki yapan Enflasyon Canavarı ve tüm bu sorunlara göğüs geren Başkanımız olumsuzluklara ve tasarruf tedbirlerine rağmen kısa zamanda büyük İşleri başarmıştır.

Belediye Başkanımıza Sayın Bilal SOYKAN’a tekrar teşekkür ediyoruz. Hiçbir zaman her şeyin tam olduğunu söylemek mümkün değildir fakat Akyazı’da eksik kalan veya yapılacak olan diğer hizmetlerin mutlaka tamamlanacağından, daha üstün hizmetleri de yerine getireceğinden hiçbir şüphemiz yoktur.

Akyazı Muhtarlar Derneği Yönetimi ve Muhtar arkadaşlarımız adına kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla

 

Ahmet SAVAŞ

Akyazı Muhtarlar

Derneği Başkanı

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI