SPOR
Giriş Tarihi : 22-05-2024 14:57   Güncelleme : 22-05-2024 15:28

ADEM ALTUN’UN BÜYÜK BAŞARISI BU PROJE AKYAZI’YA YAKIŞIR

ADEM ALTUN’UN BÜYÜK BAŞARISI  BU PROJE AKYAZI’YA YAKIŞIR

ADEM ALTUN’UN BÜYÜK BAŞARISI

BU PROJE AKYAZI’YA YAKIŞIR

AKYAZI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ BÜNYESİNDE

AKYAZI GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ

MARİFETİYLE SPOR PROJE SINIFI AÇILDI.

Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep ÖZDEMİR, Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kasım Adem ALTUN, Akyazı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İbrahim KALKAN, Okul Aile Birliği Başkanı Adem Aydın, Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Eğitim Uzmanı Recep Kodalak, Akyazı AKİMDER Derneği Başkanı Recep KIRLAK’ın katılımıyla Sakarya'da ilk olma hüviyetini taşıyan ve aziz milletimizin bizlere emanet ettiği gençlerimizin ders dışı zamanlarını aktif olarak değerlendirmek, onları kötü alışkanlıklardan koruyarak sosyal yönlerini güçlendirmek, spora yönelmek isteyen gençlerimizin yatkınlıklarını belirleyerek milletimizi ulusal arenada temsil gücüne sahip hedef odaklı sporcular yetiştirmek maksadıyla spor proje sınıfı açılması için protokol imzalanmıştır. İmzalanan protokol sayesinde spora meraklı gençler,

Akyazı Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde spor eğitimi alabilecek olup okuldan mezun olan öğrenciler lise diplomasının yanında Yardımcı Antrenör belgesi de alabilecektir.

Proje kapsamında İlçe içinden yada dışından gelen öğrenciler için ücretsiz pansiyon imkanı da bulunmaktadır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü arasında yapılan protokolle uygulamalı spor dersleri, Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne bağlı Recep Tayyip Erdoğan Spor kompleksinde yapılacaktır.

Spor proje sınıfı için yapılacak olan yetenek sınavına ön kayıtlar; Akyazı Anadolu İmam Hatip Lisesine ait internet sitesinden ve Akyazı Anadolu İmam Hatip Lisesine ait sosyal medya hesaplarında bulunan ön kayıt linklerinden yapılabilecektir.

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI