TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 07-04-2022 09:38   Güncelleme : 07-04-2022 09:43

İMAM HATİP ORTAOKULU HAFIZLIK SINIFI KAYIT TARİHİ UZATILDI

İMAM HATİP ORTAOKULU HAFIZLIK SINIFI  KAYIT TARİHİ UZATILDI

İMAM HATİP ORTAOKULU HAFIZLIK SINIFI

KAYIT TARİHİ UZATILDI

Akyazı İmam Hatip Ortaokulu Hafızlık Sınıfı için kayıt tarihi uzatıldı. Bünyesindeki çok programlı sınıflardan biri olan Akyazı İmam Hatip Ortaokulu'nun Hafızlık Sınıfı'nın kayıt başvurusu 20 Nisan tarihine uzatıldı.

Bir yandan okulunu okurken bir yandan da hafızlığın yapıldığı hafızlık sınıfına kayıt yapabilmek için öğrencinin okuduğu ilkokul müdürlüğüne bizzat veli tarafından müracaatın yapılması gerekiyor. Hafızlık sınıfına şu anda 4. sınıfta okuyup da seneye 5. sınıfta okuyacak erkek öğrenciler kayıt olabiliyor. 'Benim evimde de bir hafız olsun' isteyenlerin fırsatı kaçırmamaları istendi.

Çok Programlı 5. Sınıflar Nedir?

Akyazı İmam Hatip Ortaokulu birçok ihtiyaca cevap verecek Çok Programlı 5. Sınıflar barındıran bir okuldur. Yabancı Dil Ağırlıklı Sınıf (Proje Sınıfı)»»

Akademik olarak öğrencilerin yoğun çalışma programı dahilinde uzun vadede LGS'de başarılı sonuçlar elde edebileceği bir sınıftır. Hafızlık Sınıfı»»

5. sınıfta hafızlığa başlayıp 6. sınıfın sonunda hafızlığını tamamlamak üzere öğrencilerin yetiştirildiği sınıftır.

Yüzünden Kur'an-ı Kerimi Sınıfı»»

Her gün ilk 2 ders Kur'an-ı Kerim dersidir. Yüzüne Kur'an-ı Kerim okuyamayan kimse kalmaması amaçlanan sınıftır.

Normal Sınıf»» Diğer ortaokullardaki derslerle aynı derslerin işlendiği, ilave olarak haftada 2 saat Kur'an-ı Kerim, 2 saat Peygamberimizin Hayatı derslerinin olduğu yukarıdaki sınıfların karması olan bir sınıftır.

Sosyal faaliyetler ile göz dolduran okulumuzda ney eğitimi, def eğitimi, semazen eğitimi, akıl ve zeka oyunları eğitimi, satranç eğitimi, şiir ve drama eğitimi gibi sosyal kültürel faaliyetler ile okçuluk, futbol, dart, basketbol gibi sportif faaliyetler öne çıkmaktadır.

 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI