TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 17-03-2022 10:58   Güncelleme : 20-03-2022 15:55

DEVLET ÖVÜNÇ MADALYA VE BERATI VALİLİKTE DÜZENLENEN PROGRAMLA ŞEHİT AİLEMİZE TAKDİM EDİLDİ

DEVLET ÖVÜNÇ MADALYA VE BERATI VALİLİKTE DÜZENLENEN PROGRAMLA ŞEHİT AİLEMİZE TAKDİM EDİLDİ

DEVLET ÖVÜNÇ MADALYA VE BERATI VALİLİKTE DÜZENLENEN PROGRAMLA ŞEHİT AİLEMİZE TAKDİM EDİLDİ

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Şehit Aileleri ve Gazilerimize takdim edilmek üzere Sakarya Valiliğine gönderilen Devlet Övünç Madalya ve Beratı için tevcih programı düzenlendi.


Valilik Makamında gerçekleştirilen programa Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım’ın yanı sıra; Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Garnizon Komutanı ve 7. Komando Tugay Komutan Vekili P. Alb. Fahri Can Çağlar, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, İl Müftü Vekili Mehmet Şahin, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şube Başkanı Erol Demir, Şehidimizin ailesi katıldı.


Tüm Şehitlerimiz için yapılan duanın ardından, Kahraman Şehidimiz Selim Gedik’in kıymetli annesi Ülviye Gedik ve kıymetli babası İlyas Gedik’e Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım tarafından takdim edildi.


Vatan, Millet ve inançları uğruna canını ortaya koyan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle andıklarını belirten Vali Kaldırım, Milletimizin tüm Şehitlerimize ve Gazilerimiz ile onların ailelerine her daim minnettar kalacağını, Şehit yakınlarının bizlere emanet olduğunu, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Devlet Övünç Madalyalarını kendilerine takdim etmenin onur ve gururunu hep birlikte yaşadıklarını, bu madalyaların, Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize Devletimizin minnet ve şükranlarının birer nişanesi olduğunu söyledi.

a href="https://www.akyazihalkinsesi.com/files/uploads/1647507626-0de99e438e964ea22817.jpg">

 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI