TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 25-02-2022 09:09   Güncelleme : 25-02-2022 09:09

BİR SORU BİR CEVAP

BİR SORU BİR CEVAP

 

BİR SORU BİR CEVAP

Saygıdeğer Dostlarım.

Cuma Bayramınız Mübarek Olsun.

Pazar Günü İdrak Edecek Olduğumuz Miraç Rabbimizin Bize Beş Vakit Namazı Hediye Gönderdiği Mübarek Bir Gecedir. Rabbimiz İzin Verirse Önümüzdeki Pazar Günü (27. Mart 2022) Miraç Kandilidir.

Bu Mübarek Gece İle İlgili Farklı Düşünenler Bu Miraç Olayı Rüyada Olmuş Olabilir Diyenler Vardır Ve Tamamen Bu Düşünceleri Yanlıştır. İbrahim Peygamber (As) Oğlu İsmail’i Rüyasında Kurban Ettiğini Yusuf (As) Onbir Yıldız, Ay Ve Güneşin Rüyada Secde Ettiğini Kur’an’ı Kerim Haber Veriyor. Miraç Olayının Kur’an’ı Kerimde (Esra Biabdihi) İle Anlamı ;Gece Yolculuğu Demektir. Rüya Değildir. Diğer Bir Husus Namazda Tahiyyat Okurken Miraç da ki Efendimizin (S.A.V) Cenab-I Mevlâya Niyaz Ve Yakarışı Rabbimizin Efendimizle Selâmlaşması Vardır. Beş Vakit Namaz Bize Miraç Tan Hediye Gelmiştir.

Birileri Diyor ki Miraç’a İnanmadığım İçin Ettehiyyatüyü Okumuyor Onun Yerine Kuran’dan Ayet Okuyorum Diyorlar. Kardeşlerim Böyle Saçmalık Olmaz Peygamber Efendimiz Namazı Benden Gördüğünüz Gibi Kılın Buyurmuşlardır. Biz Böyle Biliyoruz.

Namaz Mü’minin Miracıdır. Süleyman Çelebi Mevlitte Sen ki Miraç Eyleyüp Ettim Niyaz Ümmetin Miracını Kıldım Namaz) Buyuruyor.

İbrahim Peygamber Kur’an’ıkerimde Rabbim Beni Ve Neslimi Tam Dürüst Namaz Kılanlardan Eyle Anne Ve Babamı, Bütün Mü’minleri Hesap Gününde Af Eyle Buyuruyor.

Miraç Kandiliniz Şimdiden Mübarek Olsun. Kendimize Neslimize Ve Tüm Müslüman Kardeşlerimizin Namazlarını Hakkıyla Kilmalarını Yüce Mevlâm Nasip Eylesin.

Selâm Ve Dua İle Allah’a Emanet Olunuz...

 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI