TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 11-02-2022 18:10   Güncelleme : 11-02-2022 18:10

RECEP YILDIRIM TAZMİNAT DAVASINI KAZANDI

RECEP YILDIRIM TAZMİNAT DAVASINI KAZANDI

RECEP YILDIRIM TAZMİNAT DAVASINI KAZANDI

taraf Gazetesi ve yazar Ahmet Altan'a açtığı tazminat davasını kazandı. AK Parti 22.-23. dönem Milletvekili Recep Yıldırım, Sakarya’da 2009 yılında dönemin emniyet müdürünün de tutuklu kaldığı FETÖ'nün çete kumpasında kendine yönelik iftira haberlerini yayınlayan Taraf Gazetesi ve yazar Ahmet Altan'a açtığı tazminat davasını kazandı. 2009 yılında gerçekleştirilen operasyonda, Akyazı eski Belediye Başkanı merhum Yaşar Yazıcı’nın da yargılandığı ve dönemin Sakarya İl Emniyet Müdürü Faruk Ünsal’ın da aralarında bulunduğu birçok kişi tutuklanmıştı. FETÖ kumpası olduğu ortaya çıkan soruşturmayı yürüten dönemin Akyazı savcısı Serkan Çakmak, FETÖ soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilmiş. Dönemin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürü olan Alpaslan Hersanlıoğlu’da FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanmıştı.

FETÖ’den ihraç edilen ve yargılanan savcı ve polislerce yapılan çete soruşturmasında tutuklu bulunan Akyazılı Ali Yıldırım, 11 yıl kaldığı cezaevinden tahliye olmuştu. Ali Yıldırım'da kendisine kumpas kuranlara dava açmış mahkeme süreci halen devam etmekte.

Söz konusu kumpas davası sürecinde FETÖ'nün kapatılan yayın organı Taraf'ın iftira haberlerine maruz kalan AK Parti eski Milletvekili Recep Yıldırım, iftira haberlerden dolayı Taraf Gazetesi ve yazarı "silahlı terör örgütüne yardım" suçundan hapis cezasına çarptırılan Ahmet Altan hakkında tazminat davası açmıştı. Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, davayı karara bağladı. Yüksek Mahkeme, Yıldırım'a tazminat ödenmesine karar verdi. Ödenecek tazminat yasal faiziyle birlikte 28 bin lirayı buluyor. Mahkeme kararının ardından Yıldırım'a tazminat ödendi. Recep Yıldırım, kazandığı tazminatın tamamını, yurt içi ve yurt dışında okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıttı .
 

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI