TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 08-02-2022 16:01   Güncelleme : 08-02-2022 16:01

BAŞKAN BAYRAKTAR AKYAZI'NIN İHRACATDAKİ RAKAMLARINI AÇIKLADI

BAŞKAN BAYRAKTAR AKYAZI'NIN  İHRACATDAKİ RAKAMLARINI AÇIKLADI

BAŞKAN BAYRAKTAR AKYAZI'NIN

İHRACATDAKİ RAKAMLARINI AÇIKLADI

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Z.Şinasi Bayraktar ;

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre Şubat ayında geçtiğimiz yıla oranla Türkiye ihracat rakamlarını %17,3 artış ile 17.593,077 milyar dolarlık ihracat rakamı gerçekleştirerek ihracat rekoru kırdı.

Sakarya geçen yılki yerini muhafaza ederek 428.680,74 milyon dolarlık ihracat rakamı ile Türkiye 7. oldu.Türkiye'nin en fazla ihracat yapan 7. İli olması münasebeti ile üyelerimizi tacir ve ticaret erbaplarımızı kutluyorum dedi. BAŞKAN Bayraktar Küresel rekabet ve yaşanan gerilimler ve 2021 yılında ve günümüzde tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle 2021 yılı kolay bir yıl olmadı. Yaşanan bütün güçlüklere rağmen Akyazılı Sanayiciler olarak gece gündüz demeden çalıştık ve üretmeye devam ettik.

Akyazı olarak Sakarya organize sanayi bölgesinden sonra en büyük sanayi bölgesine sahibiz. Daha önceki yıllarda da olduğu gibi bu yılda ilimizde ilçe bazında en fazla ihracat yapan İlçe olarak yeni bir rekora imza atmış bulunmaktayız. Odamıza kayıtlı olan 8 sanayi kuruluşumuzun ihracat rakamları il bazında bakıldığında İlimize ve İlçemize katkısı her geçen gün artmaktadır. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 500 milyon dolar ihracat gerçekleştirerek Sakaryada birinci İlçe olduk. İnanıyorum ki gelecek yıl ihracatımızı geçtiğimiz yıla göre daha da yukarı taşıyacağız. İhracat yapan firmalarımızı ve iş dünyasını ülke ekonomisine ve katma değere yapmış oldukları katkılarından dolayı canı gönülden kutluyor ve teşekkür ediyorum. Biz ülkemize örnek olmaya, üretmeye ve ihraç etmeye devam edeceğiz” dedi.

Admin ALİ ŞANLIAdmin ALİ ŞANLI