TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 02-01-2022 12:26   Güncelleme : 02-01-2022 12:26

MUHTAR KALYONCU SEDAŞ’A SESLENDİ

MUHTAR KALYONCU SEDAŞ’A SESLENDİ

MUHTAR KALYONCU SEDAŞ’A SESLENDİ

Artık yeter herkes görevini

bilecek ve yapacak.

 

Akyazı Altındere Osmanağa mahalle halkı dertli halkın dertleri ile dertlenen Muhtar Ergün Kalyoncu vatandaşın daha çok mağdur olmaması ve taleplerinin öncelikli olarak yerine getirilmesi için SEDAŞ’a bir çağrı yaptı.

 

Sedaş yetkililerine duyurulur.

Herkes görevini yaparsa ülkemiz o zaman düzelir. Biz yetkililerin görevleri nedir. İnsanlarımızın refahı ülkemizin daha Yüksek yerlere gelmesi için çalışmak değişimdir. Maalesef Sedaş yetkililerimiz görevlerini tam yapmamaktadır.

Her ay zam yapıldığı halde halkımız sesini çıkarmayarak gerekirse bir öğün yemeğinden keserek Elektrik faturalarını ödeyerek ülkesine ve devletine bağlılığını göstermektedir. 60 yıl önce 50 hanelik olan mahallemize bir Elektrik trafosu koydular. Şimdi 830 hane olan mahallemize 60 yıl önce konulan 50 hanelik trafo halan görev yapmaktadır. Mahalle halkımızın beyaz eşyaları yetersiz gelen Elektrik den dolayı zarar görmektedir.

Üç yıldır trafomuzun değişmesi gerektiğini yetkililer ile baylaşmama rağmen hiç bir sonuç alamadım. En son bu Şubat ayında yapılacağını söylediler fakat yapmayacaklarına adım gibin eminim.

Şayet nisanın sonuna kadar yapılmadığı taktirde mahalleden Elektrik faturalarını muhtarlık olarak toplayacağım ve trafomuzu değiştireceğim.

Artık yeter herkes görevini bilecek ve yapacak.

 

Osmanağa mahalle muhtarı Ergün Kalyoncunun

bu çağrısına Sedaş nasıl bir cevap verir bekleyip göreceğiz