TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 23-12-2021 14:43   Güncelleme : 23-12-2021 14:43

ATSO BAŞKANI BAYRAKTARDAN TEDBİR ALALIM ÇAĞRISI

ATSO BAŞKANI BAYRAKTARDAN TEDBİR ALALIM ÇAĞRISI

ATSO BAŞKANI BAYRAKTARDAN TEDBİR ALALIM ÇAĞRISI

Başkan Bayraktar. Taleplerimiz arasında yer alan tüm çalışanların ücretlerinden asgari ücrete tekabül eden kısmının Gelir ve Damga Vergisi’nden muaf tutulması olumlu olmuştur.4253 TL olarak açıklanan asgari ücretin işçi ve işveren kesimine ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim. Açıklanan ücret işçi kesimini bir nebze olsun sevindirmiş olsa da enflasyon ve döviz karşısında dövizin durdurulamaz olması ve enflasyonun yüksek seyrediyor olmasının devam etmesi halinde alınan zam kısa vadede alım gücünü olumsuz etkileyecek ve enflasyon karşısında eriyecektir. Bir an önce gerekli tedbirlerin alınarak süreci stabil bir noktada tutup piyasayı mutlu edici planlar devreye girmesi zaruri olmalıdır.

Bayraktar açıklanan asgari ücret üzerinden alınan gelir vergisi ve damga vergisinin 2022 yılından itibaren alınmayacak olması işverenlerin her bir çalışanı için maliyetini 450 TL azaltarak çalışanlara doğrudan katkı sağlayacak, doğru bir adım olduğunu düşünüyor ve bunu memnuniyet ile karşıladığımızı ifade ediyoruz dedi.

Bayraktar bu süreçte üretim ve imalat yapan üyelerimizin ürettiği ürünün hammaddesini yüksek fiyatlardan almış olması tüketiciye yüksek fiyatlardan ulaşması demektir.Bu noktada hem üreticimizi hemde tüketiciyi korumak adına bir an önce fiyatların sabitlenmesi ve yeterli seviyeye getirilip imalat sektörünü rahatlatacak tedbirlerin alınmasını bekliyoruz ifadelerinde bulundu.