TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 17-12-2021 18:25   Güncelleme : 17-12-2021 20:03

YENİDEN REFAH PARTİSİ’NDEN BASIN BİRLİĞİNE ZİYARET

YENİDEN REFAH PARTİSİ’NDEN  BASIN BİRLİĞİNE ZİYARET

YENİDEN REFAH PARTİSİ’NDEN

BASIN BİRLİĞİNE ZİYARET

Yeniden Refah Partisi Genel başkan yardımcısı İlyas helvacı Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Basri Çayır heyetiyle Akyazı Basın Birliği'ni ziyaret etti.

yeniden Refah Partisi Genel başkan yardımcısı İlyas Helvacı ve Basri Çayır, beraberinde Yeniden Refah Partisi Sakarya İl Başkanı Hidayet Kaya, Yeniden Refah Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Biran Yasa ve Kocaali İlçe Başkanı Celal Abatay Akyazı ilçe baykanı Resul Kuşdul ve Tişkilattan sorumlu başkan Ayhan Arslan'la birlikte Akyazı Basın Birliği'ni ziyaret ettiler

Ziyarette konuşan Yeniden Refah Partisi Genel başkan yardımcısı İlyas helvacı tabela pastisi olmadıklarını, kongrelerini yapmış, yönetimlerini oluşturmuş, üye ve saha çalışmasını aktif olarak yürüten bir teşkilat olduklarını söyledi.

"Sahada Yeniden Refah Partisi'nden

başka bir parti yok" diyen helvacı "Teşkilat olarak insan gücümüzü ortaya koyuyoruz. Direk araziye inip vatandaşla yüz yüze görüyoruz. AK Parti sahaya inemiyor. Trendi yakalayan şu anda Yeniden Refah Partisi. Şu an 170 bin kayıtlı üyemiz var. 150 ıslak imzalı üyemiz var. Kartopu yuvarlanmaya başladı. İyi parti 120 bin üye ile barajı aşıp meclise girdi. Sene sonunda üye sayımızı 500 bine çıkarmaya istiyoruz" dedi.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI

Asgari ücrete yapılan zamma ilişkin değerlendirmelerde bulunan Helvacı şunları söyledi; " Siyaset sadece matematik değil, psikolojik boyutu vardır. Açlık ve yoksulluk sınırını sık sık gündeme getirerek asgari ücretin en az yüzde 50'nin üzerinde olması gerektiğini ifade etmiştik. Biz bunu arazide de gündeme getirmiştik. Yüzde 50 yapıldı. Erbakan hocamız gelir gelmez yüzde 50 vermişti. 6 aylık vermişti. İkinci altı ayda yüzde 50 vermişti. Yüzde 50 iyi rakam araziye yansıması eksi 30. Hükümet yüzde 30 iyileştirme payı vermesi lazım. Ya da ikinci altı ay içinde yüzde 50 vermesi lazım. Böyle giderse o da kurtarmayacak. Aynı orandaki zammı memur ve emekli içinde vermesi gerekiyor. Açlık sınırı şua 4 bin 800 lira. Partimiz bu konularda her zaman ön ayak oluyor. Yeniden refah partisi mevcut muhalefet partilerinin dışında bir muhalefet sergiliyor. Yapıcı muhalefet. Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyoruz." GÖMLEĞİ YANLIŞ İLİKLEDİLER

Ekonomide yaşananlarla ilgili de konuşan Genel başkan yardımcısı İlyas helvacı İş çığırından çıktı. Gömleği yanlış iliklediler. Bunlar bu işi çözemezler. Bizim bu yıl ödememiz gereken para 193 milyar dolar. İsrafın önüne geçebilselerdi. Yolsuzluğu duyuyoruz. Deniz bitti. Dolar niye artıyor. Bir kere sizin devlet olarak 198 milyar dolara ihtiyacınız var. Bu artacak. Durduramazsınız. Borç faiz ilişkisinden vazgeçeceksiniz. Faiz sarmalını büyüttükçe doların ateşi yükseliyor. Bu saatten sonra dengeye getiremezsiniz. Üretime yönelik çalışma yapmalısınız. İsrafı durdurmalısınız.

çanakkelede feribotla 1 yılda 4 milyon araç geçmiş. Çanakkale Köprüsü için 16 milyon araç garantisi verilmiş. 15 Euro üzerinden. Şehir hastaneleri öyle. Biz yapılmasın demiyoruz" diye konuştu.

Akyazı Basın Birliği Başkanı Ali Yıldırım ise ziyaretten memnun olduklarını ifade ederek "Birliğimize ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Yeniden Refah Partisi'nin çalışmalarını izliyoruz, başarılar dilerim " dedi.