AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 15-12-2021 18:09   Güncelleme : 15-12-2021 18:16

YAYLALARDA KAÇAK YAPILAŞMA İDDİASI

YAYLALARDA KAÇAK YAPILAŞMA İDDİASI

YAYLALARDA KAÇAK YAPILAŞMA İDDİASI

Akyazı'da yaylalarda kaçak yapılaşma iddiası

Akyazı Acelle, Sultanpınarı ve Keremali Yaylaları'nda kaçak yapışmanın hızlandığı ileri sürülüyor.

İhbar Hattı'na şikayetlerini dile getiren vatandaşlar.

Acelle ve Keremali Yaylaları'nda kaçak yapılaşmanın arttığını öne sürdü. Yetkileri önlem almaya çağıran vatandaşlar, kontrolsüz kaçak yapıların önüne geçilmesi çağrısında bulundu.

Öte yandan Akyazı Belediyesi ekipleri Acelle Yaylası'nda tepkilere neden olan betonarme bina için yıkım kararı ve 90.000.00 TL ceza yazılmasına rağmen binanı yıkılmamsı yaylalardaki kacak yapılaşmaların önünü açtı şeklindeki iddialar konuşuluyor

Önceki yıllarda Yine Kaymakamlığın kararıyla pek çok yaylada kaçak yapıldıkları belirlenen yapılar yıkılmıştı. Kaymakamlık 73 mahalle muhtarına yazı gönderip yaylalarda yapılaşmaya dikkat çekerek uyarılarda bulunmuştu. ''Mera ve yaylalarda kaçak yapılaşma' başlığıyla gönderilen yazıda yaylalardaki işgal edenlere karşı muhtarlıkların önlem almalarını istenmiş. Kaymakam Güney yazısında "İlçemiz sınırlarında bulunan yayla ve meraları izinsiz işgal etmek suretiyle ev, ahır, her türlü ekip biçme işlemi ve çit çekerek kapatılması yasak olup, ilgili kanunlara uymayanlar hakkında yasal işlemler yapılacaktır." denilmişti.