TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 14-12-2021 00:03   Güncelleme : 14-12-2021 00:03

BAYRAKTAR'DAN TEPKİ

BAYRAKTAR'DAN TEPKİ

ATSO Başkanı Z. Şinasi Bayraktar, stokçulara ve fırsatçılara karşı disiplin mekanizmasını çalıştıracaklarını söyledi.

Akyazı Ticaret ve Sanayi  Odası Yönetim Kurulu Başkanı Z. Şinasi Bayraktar, ülkenin ve dünyanın yaşadığı koronavirüs salgınını fırsat bilen bazı fırsatçıların temizlik, gıda ve ihtiyaç malzemelerinde uyguladığı fahiş fiyat hakkında disiplin mekanizmalarının çalıştırılacağını ve ceza uygulanacağını belirtti.

Bazı sektörlerin ham madde girdilerin yüksek olmasından ve stokçuların yaptığı stokdan dolayı üyelerinin sıkıntı yaşadıklarını ve piyasanın daraldığını ve kapatma noktasına dahi geldiklerini ifade eden Bayraktar, gerekli denetim mekanizmasının devreye girip stokçuluğu önleyici tedbirleri alınması gerektiğini bildirdi.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Başkan bayraktar; "Bizler sivil toplum kuruluşları olarak her zaman üyelerimizin ve vatandaşlarımızın menfaati doğrultusunda hareket edeceğiz. Oda olarak yapmış olduğumuz market ve temizlik ürünleri satışı yapan üyelerimizin işyerlerinde  kimi reyonların boş olduğu ve stokçuluk yapan fırsatçıların toptan yada parakende ürün satmayarak vatandaşa ürünün ucuz ulaşabilmesi için engel teşkil ettiğini üyelerimiz ile yapmış olduğumuz ziyaretlerde tespitini yaptık. Oda olarak gerekli bakanlıklara ve  gerekli merciler ile bilgi  paylaşımı ve istişare toplantıları yaparak bu durumu muhataplarını aktardık  ve takipçisi olacağız" diye konuştu.