TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 07-12-2021 18:00   Güncelleme : 08-12-2021 11:18

SAĞLIK-SEN ÜYELERİ EYLEM YAPTI

SAĞLIK-SEN ÜYELERİ EYLEM YAPTI

SAĞLIK-SEN ÜYELERİ EYLEM YAPTI

hekimlere yönelik zam düzenlemesinin tüm sağlıkçılara uygulanmasına isteyerek iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Akyazı'da Sağlık-Sen üyesi sağlık çalışanları, hekimlere yönelik zam düzenlemesinin tüm sağlıkçılara uygulanmasına isteyerek iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Tüm ülkede olduğu gibi Akyazı'da da Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen üyesi sağlık çalışanları, Akyazı Devlet Hastanesi önünde bir araya gelerek TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri sonuna bırakılan zam düzenlemesinin sadece hekimleri kapsamasına tepki gösterdi.

sağlık çalışanları, 'haksızlığa ve ayrımcılığa dur diyoruz' yazılı pankart açıp, düzenlenmenin tüm sağlık çalışanlarına yönelik yapılmasını istedi. Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez, yüzbinlerce sağlık çalışanının takdirini kazanmanın yolunun hak ve hakkaniyet ölçüsünde bir kısmına değil tamamına zam yapmak olduğunu söyledi.

Sendika üyeleri olarak hekimlere yönelik zam düzenlemesine karşı olmadıklarını belirterek, "Zamma karşı olmamız, sendikal kimliğimizi ve mücadelemizi inkar anlamına gelir. Biz zam üzerinden ayrımcılık yapılmasına karşıyız. Siyaset eliyle, kanun düzeyinde ayrımcılık yapılmasına karşıyız. Hekim harici yüz binlerce sağlık çalışanının üvey evlat görülmesine, yok sayılmasına, emeklerinin hor görülmesine karşıyız.

Can kurtarmak için can vermekten çekinmeyen sağlık çalışanlarının fedakarlıklarının, mücadelelerinin, gayretlerinin görmezden gelinmesine karşıyız. Vicdan sahibi herkesi de karşı olmaya, tepki göstermeye davet ediyoruz. Buradan siyasi iradeye sesleniyoruz; Meclis'ten, yüz binlerce sağlık çalışanının üvey evlat olmadığını gösteren kapsamlı ve adil bir zam kararı bekliyoruz. Tersi bir uygulamaya; sessiz kalmamız ya da sineye çekmemiz mümkün değildir.

Tersi bir uygulama, sağlık çalışanlarını meslekten soğutacağı gibi, sağlık sistemini de ciddi ölçüde yaralar" dedi.

Kaynak Linki : https://www.akyazihaber.com/akyazi/saglik-calisanlarindan-is-birakma-eylemi-54120-detay