AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 03-12-2021 17:25   Güncelleme : 05-12-2021 15:53

AKYAZI SPOR KOMPLEKSİNİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

AKYAZI SPOR KOMPLEKSİNİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

AKYAZI SPOR KOMPLEKSİNİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

Akyazı belediye başkanı Bilal Soykanın

Bugün burada; 22.10.2020 tarihinde Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile imzaladığımız protokol çerçevesinde 21 Eylül 2021 tarihinde yaptığımız ihale sonucunda imalatına başladığımız Toplam İnşaat alanının 8.000 m2, İhale bedelinin de ( KDV Dahil ) 43.000.000,00 TL ile Akyazı tarihinin en büyük projesi olarak değerlendirdiği Akyazı Spor Kompleksinin temeli törenle atıldı

Projenin sahibi Sakarya il spor müdürlüğü olmasına rağmen Akyazı belediyesi tarafından ihalesi yapılarak ve bu ihale bedelinin 43 Milyonun 28 milyonu Spor Toto Teşkilat Başkanlığından, 15 Milyonu Belediye Bütçesinden karşılanması kamuoyunda tepkilere neden olmaya devam ediyor 73 Mahallede yaşanan sokaklardaki Çukur doldurmaya yama yapmaya para bulamayan belediyenin 15 milyon TL gibi çok yüksek bir mablağı bu tesis için harcamasını kim veya kemler istedi.

başkan Soykan talimatlarla mı belediyeyi yönetiyor

belediyelerin Öncellikleri vatandaşların temel hizmetleri yapmak değilmi soruları soruluyor

bu konuda başta başkan olmak üzere bir açıklama yaparlarsa

bizde vatandaşlarımızla paylaşırız

****************

 

TÖRENDE BAŞKAN SOYKAN NELER ANLATTI

İŞTE KONUŞMA METNİ

 

Sayın Valim, Sayın Kaymakamım, Sayın AK Parti İl Başkanımız, Sayın Milletvekillerimiz, MHP İl Başkanımız, Sayın Daire Müdürlerimiz, Siyasi Partilerimizin İlçe Başkanları, Belediye Başkanı abilerim kardeşlerim, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli Başkanları, çok değerli çalışma arkadaşlarım, Değerli Muhtarlarım, Belediye Meclis Üyelerimiz, basınımızın güzide temsilcileri ve kıymetli misafirlerimiz hepinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

 

Bugün İlçemiz için çok önemli bir gün, yılların özlemi 1000 kişilik Kapalı Spor Salonu, Yarı olimpik Yüzme havuzu ve Gençlik Merkezini içinde barındıran Akyazı Spor Kompleksimizin temelini atıyoruz. Bu güzel günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyoruz, hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

 

Göreve başladığımız günden itibaren 73 Mahallesi ile Sakarya’nın en büyük ilçelerinden biri olan Akyazı için durmadan yorulmadan gece gündüz demeden çalışıyoruz. Kısa sürede büyük işler başardık seçimlerde sözünü vermiş olduğumuz hemen hemen her konuyla alakalı çalışmalarımızı başlattık. Terminalimizin ihalesini yaptık, imalatına başladık, inşallah birkaç ay içerisinde onunda açılışını hep beraber yapacağız.

 

  1. bin tonunun üzerinde sıcak asfaltı İlçemizin yolları ile buluşturduk. 4 Adet Çöp Kamyonu kendi imkânlarımızla, 2 Adet Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe, 1 adet Yol Süpürge aracıda Türkiye Belediyeler Birliğinden hibe alarak Temizlik filomuzu yeniledik ve Belediyemiz bütçesini önemli bir külfetten kurtardık. Türkiye Belediyeler Birliğinden hibe olarak aldığımız Yol Süpürme Aracının teminindeki desteklerinden dolayı tüm Akyazılı hemşerilerimiz adına Milletvekilimiz Sayın Kenan SOFUOĞLU’na teşekkür ediyorum.

 

İlçemizin önemli girişlerinden biri olacak ve İlçe trafiğimizi önemli ölçüde rahatlatacak olan Yahyalı Bağlantı yolu projemiz Cumhurbaşkanlığımızın imzası ile acele kamulaştırma kararını alarak işlemlerine başladık. Geçtiğimiz Haziran ayında 2022 yılında nüfusu 75.000 üzerindeki bütün belediyelerin yapmak zorunda olacağı Hayvan Barınağımızı şimdiden hizmete açtık.

 

5 büyük mahallemize daha doğalgazın ulaşmasını sağladık. 11 Mahallemizde İmar Plan ve revizyon çalışmalarına devam ediyoruz.

 

Şehir merkezimizi Akyazı’ya ve hemşerilerimize yakışır bir hale getirmek ve daha yaşanabilir bir kent oluşturmak için başlattığımız ‘Çarşı İçi Güzelleştirme’ projesinde çalışmalarımız hızla ilerliyor. Yağmur suyu, asbest boru, internet, elektrik ve doğalgaz ile ilgili tüm altyapı çalışmalarının ardından asfalt ve dekoratif parke çalışmalarında da son aşamaya geldik. Kısa süre içerisinde projemizi tamamlayarak ilçe merkezimizi ilçemize yakışır hale getireceğiz.

İlçemizin her köşesinde çalışmaya, üretmeye ve vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz.

 

Bugün burada; 22.10.2020 tarihinde Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile imzaladığımız protokol çerçevesinde 21 Eylül 2021 tarihinde yaptığımız ihale sonucunda imalatına başladığımız Toplam İnşaat alanının 8.000 m2, İhale bedelinin de ( KDV Dahil ) 43.000.000,00 TL ile Akyazı tarihinin en büyük projesi olan bu güzide eserin temelini atıyoruz.

 

Bu 43 Milyonun 28 milyonu Spor Toto Teşkilat Başkanlığından, 15 Milyonu Belediyemizin Bütçesinden karşılayacağız. İnşallah tamamlamayı, açılışını da hep birlikte yapmayı ve daha büyük hizmetleri ilçelerimize kazandırmayı bize, ekibimize ve tüm arkadaşlarımıza Rabbim nasip eylesin.

 

Bu projenin ve yaptığımız bütün hizmetlerin gerçekleşmesinde emeği geçen Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu’na, Sayın Valimize, İl Başkanlarımıza, Millet Vekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İlçe Başkanlarımıza, tüm çalışma arkadaşlarıma, Meclis Üyelerimize oyları ve dualarıyla bizleri destekleyen tüm hemşerilerimize teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.

 

Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan Başta Sayın Valimiz ve Milletvekillerimiz olmak üzere tüm katılımcılara ve hemşerilerimize kalbi şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.

 

Günümüz aydın geleceğimiz aydınlık olsun Sağ olun varolun Allah-a (cc) emanet olun.

 

Bilal SOYKAN

Akyazı Belediye Başkanı

03.12.2021

****************************

TEMEL ATMA TÖRENİNE;

Vali Çetin Oktay Kaldırım,

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu,

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı / 25.Dönem AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci,

25. ve 26. Dönem MHP Sakarya milletvekili Zihni Açba,

Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever,

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Mehmet Sarıbıyık,

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ak,

Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Furkan Beşel,

Akyazı Kaymakamı Yakup Güney,

Akyazı Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Turan,

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu,

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç,

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,

Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım,

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu,

Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün,

İl Spor Müdürümüz Arif Özsoy,

Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Yaşar Zımba,

Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat,

Sakarya Afad İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş,

İlçe Emniyet Müdürü Hasan Fehmi Talay,

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Azize ALAYLI,

İlçe Spor Müdürü Kasım Adem Altun,

İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir,

İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Sevda GÜRSEL,

Ak Parti Akyazı İlçe Başkanı Mesut Ekrem,

Mhp İlçe Başkanı Ali Dertli,

İlçe siyasi parti temsilcileri, Muhtarlar,

Oda Başkanları ve birçok vatandaş katıldı.