TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 12-11-2021 12:36   Güncelleme : 12-11-2021 12:39

AKYAZI’LI ZEYNEP KÖROĞLU DERECEYE GİRDİ

AKYAZI’LI ZEYNEP KÖROĞLU DERECEYE GİRDİ

AKYAZI’LI ZEYNEP KÖROĞLU DERECEYE GİRDİ

Akyazılı Minik Fotoğrafçı Zeynep Köroğlu Ulusal Fotoğraf Yarışmasında Dereceye Girdi..

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu "Anadolu'nun Renkleri" isimli ulusal fotoğraf yarışmasında 5. olan Ahmet Hasnun Tunçsoy İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Zeynep Köroğlu'nu, öğretmeni Öznur Özel Durmuş, babası Kamil Köroğlu ve Okul Müdürü Fatih Oğuzhan'ı Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir makamında ağırladı. Öğrenciye başarılarının devamını dileyen Recep Özdemir kendisine hediye takdim ederek yolunun açık olmasını temenni etti.

Konya Valiliği himayelerinde, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Konya Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla yürütülen Konya İnsan Mektebi Projesi Kültür Davamız kapsamında düzenlenen Anadolu'nun Renkleri Ulusal Fotoğraf Yarışması, yoğun katılımla tamamlandı.

Yarışma, salgın döneminde uzaklaştığımız güzelliklerle tekrar hemhâl olmak, Anadolu'nun her köşesinin eşsiz renklerinden bir kompozisyon meydana getirmek, öğretmen ve öğrencilerimizi aynı etkinlikte buluşturmak, onların gözüyle ortaya çıkacak şehir ve doğaya ait fotoğraflardan sanal bir sergi oluşturmak amacıyla düzenlenmişti.

Türkiye'nin dört bir yanından öğrenci ve öğretmenlerin ilgi gösterdiği yarışmanın öğrenci kategorisinde seçici kurul değerlendirmesi tamamlandı.

Başvurusu kabul edilen 1.307 katılımcının 1.913 fotoğrafı üzerinden yapılan değerlendirmelerin sonucunda ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde toplam 75 fotoğraf sergide yer almaya hak kazandı.

 

İlkokul Kategorisi:

Derecesi Adı Soyadı Okulu Ödülü

1.Hüma Sultan KARATA Niğde Şehit Varol Tosun İlkokulu Bisiklet

2.Simirna YILMAZ İzmir Özel Renkli Orman İlkokulu Tablet

3.Defne DALDAL Antalya Manavgat Özel Antalya Koleji Lego Seti

4.Esma AYGÜN Konya Şükriye Onsun İlkokulu Akıllı Saat

5.Zeynep KÖROĞLU Sakarya Ahmet Hasnun Tunçsoy İlkokulu Akıllı Saat