TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 06-11-2021 14:45   Güncelleme : 06-11-2021 14:49

ÖĞRENCİLERE TİYATRO KURSU 

ÖĞRENCİLERE TİYATRO KURSU 

ÖĞRENCİLERE TİYATRO KURSU 

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencileri ve Akyazı Sağlık Meslek Yüksek Okulu öğrencilerden gelen tiyatro eğitimi talebi Akyazı Belediyesi yetkilileri tarafından Sokaktan Sanata tiyatro grubuna yönlendirilerek öğrencileri Tiyatro eğitimi ile buluşturdu.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencileri ve Akyazı Sağlık Meslek Yüksek Okulu ve Üniversite öğrencilerinden tiyatro eğitimi talebi geldi. Akyazı belediyesi öğrencilerin bu talebini hızlıca çözmek amacıyla İlçemizde Tiyatro eğitimlerini aktif bir şekilde sürdüren Mehmet Furkan Özel yönetimindeki Akyazı Belediyesi Sokaktan Sanata tiyatro grubuna talimat vererek Üniversite öğrencileri içinde tiyatro eğitimi başlattı.

İlçemizde Tiyatro’ya gönül veren, Tiyatro, Drama ve Doğaçlama yapmayı öğrenmek isteyen 89 öğrenciye Tiyatro eğitimi veren Akyazı Belediyesi Sokaktan Sanata Tiyatro Topluluğu hızla çalışmalara başlayarak Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencileri ve Akyazı Sağlık Meslek Yüksek Okulu öğrencileri içinde ek kurs açtı. Açılan kurslara 85 öğrenci başvurarak ilk eğitimlerini almaya başladılar.

Eylül ayından bu yana devam eden Tiyatro eğitimleri kapsamında İlçe genelinde 89’u ilçe genelinden ve 85’i Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Akyazı Sağlık Meslek Yüksek Okulu öğrencisi olmak üzere toplamda 174 öğrenci Dev Adımlar, Z Kutbu, ve Prof isimlerindeki 3 ayrı grupta Akyazı Belediyesi Sokaktan Sanata Tiyatro Topluluğundan Tiyatro, Drama ve doğaçlama eğitim alıyor

.