AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 22-09-2021 18:00   Güncelleme : 24-09-2021 20:57

PAZARKÖY MAHALLESİNDE

PAZARKÖY MAHALLESİNDE

PAZARKÖY MAHALLESİNDE

GÖNÜL VE HALK BULUŞMASI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Akyazı Belediyesi tarafından geçtiğimiz iki yıldan bu yana Pazarköy mahallesine devam eden alt yapı güçlendirme çalışmaları kapsamında, 5 kilometre yol genişletme çalışması, zemin düzeltme çalışmaları, Saski ekiplerince 11 Kilometrelik su şebekesi yenilenmesi, Sedaş ekipleri tarafından Elektrik direklerinin yenilenmesi ve trafo ilavesi çalışmaları, Agdaş ekiplerince Doğalgaz hattının döşenmesi çalışmaları da tamamlanmış, Yol Sıcak Asfalt için hazır hale getirilmişti.

Doğalgaz çalışmalarının da tamamlanması ile birlikte 2000 metre (1000)’lik büz kullanılarak kanal ıslah çalışması, 1500 metre (200)’lük yağmur suyu hattı, 90 Adet Izgara ve Baca yapımı, 981 metreküp beton kullanılarak 4 km sağlı sollu olmak üzere beton kaldırım yapımı, tamamlanmıştı. Bu çalışmaların ardından Toplamda 7482 ton Asfalt serimi ve yol çizgi çalışmaları Sakarya Büyükşehir belediyesi ekiplerimizce tamamlanarak tüm kurumlarımızla birlikte yapılan yatırımın maliyeti 8.000.000 (Sekiz Milyon) olan bu çalışmalarla Yeniköy, Güzlek, Hasanbey, Harunusta ve Alaağaç mahallelerimizin geçiş güzergahı ilçenin en önemli yollarından biri olan Pazarköy mahallesi bağlantı yolu alt yapısı, üst yapısı, elektrik direkleri, Doğalgazı ve kaldırımlarıyla güzelleşen örnek yollarından biri olarak hizmete açılmıştı.

Pazarköy bağlantı yolunun hizmete açılmasının ardından Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Akyazı Belediye Başkan yardımcıları, Mehmet Çakmak, Ünal Gündüz, Mehmet Öztürk, Ali Özer, Akyazı Sedaş Müdürü Sayın Erol Sancak, Akyazı Saski Müdürü Sayın Ömer Faruk duman ve mahalle muhtarları ile birlikte bugün yapılan gönül ve halk buluşmasında Pazarköy mahalle sakinleri ile bir araya geldiler.

Akyazı Belediyesi tarafından yaklaşık 2 yıla yakın süre boyunca Pazarköy mahallesinde alt yapı ve üst yapı çalışmaları dâhil olmak üzere yapılan tüm teknik çalışmaların olduğu sinevizyon gösterisi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sinevizyon filmi mahalle sakinlerine izletildi.

Pazarköy Mahalle Muhtarı Zekeriya Akcan “Pazarköy mahallesinde yapılan tüm teknik çalışmalardan dolayı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce ve ekibine, Akyazı Belediye Başkanımız Sayın Bilal Soykan ve ekibine, Saski, Sedaş ve Agdaş ekiplerimize ve çalışmalarda emeği geçen tüm herkese mahalle sakinlerim ve şahsım adına teşekkür ediyorum” dedi

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan “İlçemiz Pazarköy mahallesinde yaklaşık 2 yıla yakın süredir bu yana devam eden alt çalışmalarımızda Sakarya Büyükşehir Belediyemizin destekleri ve Saski, Sedaş, Agdaş, gibi önemli kurumlarımızla el ele vererek tamamlamış bulunuyoruz. Bu süre içerisinde Pazarköy mahallemizde 2000 metre (1000)’lik büz kullanılarak kanal ıslah çalışması, 1500 metre (200)’lük yağmur suyu hattı, 90 Adet Izgara ve Baca yapımı, 981 metreküp beton kullanılarak 4 km sağlı sollu olmak üzere beton kaldırım yapımı çalışmalarımızı bitirdik. 7482 ton Asfalt serimi ve yol çizgi çalışmaları tamamlanmış olup tüm kurumlarımızın ortak çalışması dâhilinde yapılan işler 8 milyon türk lirasına mal olmuştur. Başta Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce olmak üzere emeği geçen tüm kurumlarımıza çalışanlarımıza ve ekiplerimize teşekkür ediyorum. Yapılan tüm çalışmalar ilçemize ve Pazarköy Mahallemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce “Akyazı’mız Sakarya’mızın en değerli ilçelerinin başında geliyor. Akyazı bizlere her zaman sahip çıktı bizde her zaman Akyazı’mıza sahip çıkacağız. Görev süremiz boyunca Akyazı geneline 100 bin ton Sıcak asfalt serimi gerçekleştirdik. Bu hizmetler Akyazı’mıza yetmez inşallah çok daha iyi hizmetleri Akyazı’mıza ulaştıracağız. Tarımıyla, toprağıyla, yollarıyla, yapılan ve yapılacak hizmetlerle kalkınan büyüyen her daim gelişen bir Akyazı bizlerin hedefidir. Pazarköy mahallemizde de başta Akyazı Belediyemiz ve Akyazı Belediye Başkanımız bilal Soykan olmak üzere diğer tüm kurumlarımızla el ele gönül gönüle vererek sen ben demeyerek birlikte yaptığımız tüm hizmetlerimiz Akyazı’mıza ve Pazarköy mahallemize hayırlı ve mübarek olsun “ dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce’nin konuşmasının ardından yapılan dualarla Pazarköy Mahallesi Gönül ve Halk buluşması programı sona erdi. Programın sona ermesinin ardından Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce ve Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan muhtarlar ve vatandaşlar ile birlikte topluca hatıra fotoğrafı çekildiler.