AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 13-09-2021 15:24   Güncelleme : 13-09-2021 15:24

BÖYLE BELEDİYECİLİK OLMAZ

BÖYLE BELEDİYECİLİK OLMAZ

BÖYLE BELEDİYECİLİK OLMAZ

Akyazı Belediye Meclisinin 7 Eylül 2021 Salı günü yapılan olağan toplantısında ilave gündeminde yer alan içinde Kuzuluk göl parkında bulunduğu 64.904.36 metrekare yüz ölçümlü arsa niteliğindeki taşınmazın belediye hizmetlerinde kullanmak üzere Büyükşehir belediyesine tahsisi ve devir talebi MHP’li üyelerin çekimser oyuna karşılık Ak Partili üyelerin evet oyu ile kabul edilmesine ilk tepki Yeniden Refah Partisi Akyazı İlçe Başkanı Resul Kuşdil’den geldi.

Resul Kuşdil Sosyal Medya hesabından konu ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi. “Kuzuluk Göl Park Sakarya Büyükşehir Belediyesine hayırlı olsun. Akyazı Belediyesi kolayını bulmuş. Sat ya da devret. Böylece sorumluluktan kurtul. Böyle Belediyecilik olmaz. Bu düşünce Sosyal Belediyecilikten uzak bir düşüncedir. Kaderine terk edilmiş Akyazı’da yapılması gereken o kadar iş var ki. Onlar ne yazık ki sadece satmak ve devretmekle meşguller.

Böyle Belediyecilik olmaz “

 

İLGİLİ MADDE

Meclis Gündeminin 5.Maddesi

Mülkiyeti Belediyemize ait Sakarya İli Akyazı İlçesi Kuzuluk Mahallesi 390 ada 2 parsel (2418) no’lu 64.904,36 m² yüzölçümlü arsa niteliğindeki taşınmazın “Belediye Hizmetlerinde Kullanılmak Üzere” Sakarya Büyükşehir Belediyesine tahsisi veya devir talebini oy çokluğu ile kabul edildi.