AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 06-08-2021 11:24   Güncelleme : 06-08-2021 11:24

AKYAZI ACELLE’DE ŞENLİKLER İPTAL

AKYAZI ACELLE’DE ŞENLİKLER İPTAL

AKYAZI ACELLE’DE ŞENLİKLER İPTAL

AKYAZI ACELLE’DE ŞENLİKLER İPTAL

 

Akyazı Acelle Yaylasında 6-8 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Acelle Yayla Şenlikleri’nin konser ve eğlence kısmı iptal edildi.

 

türkiye'nin Sakarya'nın en büyük yayla şenliklerinden olan Acelle Yayla Şenlikleri’nin bu yıl 32’incisi düzenleniyor. Geçen yıl pandemi yasakları nedeniyle yapılamayan şenlikler 6-8 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. ‘Aşını ol gel; olmadıysan yaylada ol yine gel’ sloganıyla gerçekleştirilecek şenliklerde bu yıl Aslı Hünel, Onay Şahin, Volkan Aslan Yasemin Yıldız, Aslıhan Çiçek ile Mustafa Bayraktar sahne alacaktı.

 

Ancak ülkede devam eden orman yangınları ve pandemi dolayısıyla şenliklerin konser ve eğlence kısmı iptal edildi. Şenliklerde bu yıl Kuran-ı kerim tilaveti ve yangında hayatını kaybeden şehitler için mevlid okutulacak.

 

ancak yöresel ürün ve tanıtım standları kurulacak.

 

Akyazı Kaymakamı Yakup Güney; "Akdeniz ve Ege’de yangınların devam etmesi milletimizin olduğu gibi bizimde ciğerlerimizi yaktı. Bu yangınların devam etmesinden dolayı ve ilçemizde de olası orman yangını tehlikesinin önüne geçmek için Acelle Yaylası'nda ilgili dernek tarafından planlanan programın konser, müzik, eğlence kısmı ilgili dernekle de görüşülerek iptal edilmiştir. Bu sebepten ilgili dernekte konser, müzik ve eğlence kısımlarını programdan kaldırdı. Program kapsamında orman yangınlarında ölen vatandaşlarımız ve şehitlerimiz için kuranı Kerim okunması, mevlit programı yapılması ve açık alanda sergi açılması gibi etkinlikler yapılabilecektir. Program kapsamında herhangi bir nedenle ateş yakılması, havai fişek kullanılması veya ormanlık alana girilmesi yasaklanmıştır." dedi.