TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 23-07-2021 20:06   Güncelleme : 25-07-2021 14:30

AHDE VEFA ÇOK AĞIR BİR YÜKTÜR HER İNSAN KALDIRAMAZ

AHDE VEFA ÇOK AĞIR BİR YÜKTÜR HER İNSAN KALDIRAMAZ

AHDE VEFA ÇOK AĞIR BİR YÜKTÜR  HER İNSAN KALDIRAMAZ

AHDE VEFA ÇOK AĞIR BİR YÜKTÜR

HER İNSAN KALDIRAMAZ

Bugün günlerden Cuma ve Kurban Bayramının son günü, bu mübarek günlerin beldemize Memleketimize ve tüm İslam Alemine hayırlar getirmesi Rabbim’den niyaz ederim. Geçen (11.05.2021) tarihinde Devlet büyüğümüz olan merhum Cevat Ayhan abim ile ilgili duygularımı dile getirmeye çalıştım. Sakarya Büyük Şehir tarafından yapılan ve Devleti temsil eden protokol tarafından açılışı yapılan “Cevat Ayhan Camii Sosyal Tesisleri” yerinin, Akyazı Belediye Başkanı (Bilal Soykan) ve meclis üyelerince (21 AKP ve 4 MHP) bu yerin Devlet temayüllerinde ters düşen bir kararla “Alparslan Türkeş Sosyal Tesisleri” olarak değiştirilmesinin yanlış olduğunu belirtmiştim.

“DEĞERLİ DEVLET BÜYÜKLERİNİ BİR PUL KADAR DEĞERİ OLMAYAN KARARLARLA HARCIYORSUNUZ. DİLERİM VEFASIZLIK İLK ÖNCE SİZİN KAPINIZI ÇALAR”

Bu yanlış kararın biran önce düzeltilmesi hususunda her iki teşkilatı sağduyuya davet etmiştim.

Bir dava büyüğüme yapılan yanlış kararın düzeltilene kadar takipçisi olacağımı geçen yazımda belirttim. Kendimle ilgili kısa tanıtımımı yine tekrarlayacağım. 1985-1989 yılı Refah Partisi İlçe Başkanlığı yaptım.1989 mahalli seçimlerinde Marmara bölgesinde tek R.P Belediye Başkanlığını (Recep Yıldırım), Sakarya İl Genel Meclisinde de tek R.P.meclis üyeliği (Osman Akcan) kazandık. Milli Görüş lideri Genel Başkanımız Prof.Dr.Necmettin Erbakan hocamdan teşkilat adına takdir alan R.P. İlçe başkanı olmak siyasi kariyerimde en büyük mükafattır. Bu seçimlerde R.P İl Başkanımız olan Cemal Kamacı abime de selam ve hürmet ederim. 1989-1994 ve 1994-1999 yıları arasında, Refah Partisinden Belediye meclis üyeliği ve 2004-2009 yıllarında AKP İl genel meclis üyeliği yaptım. Bu hadisenin kaynağı kısaca, Yeni Caminin kıblesinde sıkıntı olduğundan Cami derneği buraya yeni cami yapılması kararı aldı. Dernek başkanı Şeref Kopya ile görüştüğümde 10 kişi 50.000TL versin camiyi esnafın katkılarıyla yapalım dedi fakat kimse yanaşmadığını söyledi. Cevat Ayhan’ın Kayınpederi merhum Ahmet Nejdet Nalbantoğlu, damadı Cevat Ayhan adına cami yaptırmak istediğini söyledi. Dernekte bunu kabul etti. Büyük katkılarıyla yeniden yapılan camiye “Cevat Ayhan Kubbeli Yeni Cami” adı verildi. Maalesef burada da bir AHDE vefasızlık var. Camii girişinde oyma yazı ile yazılan “Cevat Ayhan Camii” yazısı kimi rahatsız ettiyse üzerine ışıklı bir tabela astılar. Buda yetmedi tabelada “Cevat Ayhan” ismi küçücük bir yazıyla yazıldı. Derneğin ve Camii cemaatinin bu görüntüyü değiştireceğine inanıyorum. Söz konusu olan sosyal tesis alanı, 1989-1994 yıllarında üzerinde Tekel binası vardı. Bu alan Belediye tarafından alındı ve bina yıkılarak belediye arsası oldu. Bu yer aynı zamanda Cami alanı olarak hizmet veriyordu. (Dolaylı olarak vakıf arazisi) Büyükşehir tarafından yapılan sosyal tesis, Büyükşehir belediye başkanı Zeki Toçoğlu başkanlığında, Ekrem Yüce, Akyazı Kaymakamı, Belediye başkanı, Müftüsü, AKP İlçe başkanı, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlarla beraber Cami ismine uygun olsun diye “Cevat Ayhan Cami Sosyal Tesisleri” olarak açılışı yapıldı. Yapılan yanlış uygulamaları görüp de, değiştirmeye yetkisi olduğu halde, müdahale etmeyenler

“Haksızlık karşısında susan dilsiz Şeytandır”

kategorisin girer. Rabbim muhafaza eylesin. Bu hususta Milletvekilleri, İl ve İlçe Başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanı ve yetkilileri bu konu ile ilgilenmeleri hususunda göreve davet ediyorum. . Bu duygu ve düşüncelerle herkesi saygı ve sevgiyle selamlarım.

23.07.2021

Mehmet Fuat YILMAZ

Elektrik Mühendisi

HABERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

https://www.akyazihalkinsesi.com/haber/11075/soykan-ve-meclis-uyeleri-cevat-ayhan-size-ne-yapti.html