AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 05-07-2021 15:27   Güncelleme : 05-07-2021 15:31

AKYAZI BELEDİYESİ 28 HAZİRAN - 04 TEMMUZ ARASI YAPILAN TEKNİK ÇALIŞMALAR

AKYAZI BELEDİYESİ 28 HAZİRAN - 04 TEMMUZ ARASI YAPILAN TEKNİK ÇALIŞMALAR

AKYAZI BELEDİYESİ  28 HAZİRAN -  04 TEMMUZ  ARASI YAPILAN TEKNİK ÇALIŞMALAR

AKYAZI BELEDİYESİ

28 HAZİRAN - 04 TEMMUZ

ARASI YAPILAN TEKNİK ÇALIŞMALAR

 

Akyazı Belediyesi tarafından ilçe genelinde sürdürülen çalışmalar hızla devam ediyor.

Belediye teknik ekipleri tarafından 28 Haziran - 04 Temmuz tarihleri arasında ilçe genelinde Alt yapı güçlendirme, yağmur suyu hattı büz döşeme çalışmaları ve rögar yapımı ve rögar temizleme çalışmaları, yağmur suyu kanal temizleme çalışmaları, yol bakım onarım çalışmaları, yol genişletme çalışmaları, malzeme serimi, mıcır serimi çalışmaları, heyelan bölgelerinde yol düzenleme çalışmaları, kilitli parke yapımı, beton kaldırım yapımı, Çocuk parkı yapımı ve mevcut çocuk parklarının bakımı, nitelikli ot kesimi ve peyzaj çalışmalarına aralıksız devam edildi.

Çalışmalar kapsamında Batakköy Mahallesi Çevre düzenleme çalışması, Düzyazı Mahallesi Yol bakım ve onarım çalışması, Fatih Mahallesi Yol malzeme serimi, Harunusta Mahallesi Yol malzeme serimi, Hanyatak Mahallesi Kanal temizliği, Osmanağa Mahallesi Yol tesviyesi ve tıkanan büzlerin açılması, Ömercikler Mahallesi Büz çalışması, Ömercikler Mahallesi parsel yolu açılması, Pazarköy Mahallesi Asfalt öncesi hazırlık çalışmaları, Pazarköy Mahallesi bordür çalışması, Seyfeler Mahallesi Yol bakım ve onarım çalışması, Sukenarı Mahallesi Yağmursuyu hattı büz çalışması, Taşyatak Mahallesi Yol genişletme çalışması, Yongalık Mahallesi Yağmursuyu kanal çalışması, Yongalık Mahallesi Yol genişletme ve kanal temizleme çalışmaları, İlçe Merkezi Yağmursuyu hattı büz çalışması, İlçe Merkezi yağmurda tıkanan rögarların temizlenmesi, İlçe Geneli yol bakım ve onarımı asfalt yama çalışması, İlçe geneli Parkların bakımı ve peyzaj çalışması, Kapalı Pazaryeri Covid19 tedbirleri ve esnaf denetimi, Covid-19 tedbirleri kapsamında ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması, Larva ilaçlama çalışmaları gerçekleştirildi

 

Zabıta ekipleri tarafından İlçemiz genelinde tüm kamusal alanlarda, işyerlerinde, fırınlarda, halkın yoğun olduğu alanlarda, Kapalı pazaryerinde maske mesafe ve temizlik denetimlerinin yapımı.

İlçe Toplum Sağlığı Müdürlüğü ve Akyazı belediyesi işbirliği ile Cuma namazı sonrası Covid-19 aşısı olma sırası gelen vatandaşlar için ( Kapalı Pazaryeri karşısında) kurulan aşılama çadırlarında aşı çalışmaları yapıldı.

Belediyemiz ekipleri tarafından bahar ayı ile başlayıp sürdürülen larva çalışmaları yanında gece ilaçlama çalışmaları da başlatıldı. Havaların ısınması ile artan sinek larva ve uçkunu önlemek amacıyla rutin bir şekilde gece ilaçlama çalışmalarına devam edildi.

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Ak Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, Mhp İlçe Başkanı Ali Dertli, Akyazı Ticaret ve Sanayi Oda Başkanı Z. Şinasi Bayraktar, Akyazı Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar, Akyazı Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Kahraman ile birlikte İlçemizdeki Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanlarıyla değerlendirme ve istişare toplantısı için bir araya geldiler.

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan; Akyazı Ak Parti ilçe Başkanımız Sn. Mesut Ekrem, Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Çolak ve Parti teşkilatı ile birlikte Taşburun Mahallesinde gençler ile bir araya geldi.

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 Temmuz Cuma Günü Saat:15.00’da Merkez Araştırma Hastanesi önünde Sakarya’da tamamlanan projelerin toplu açılışını gerçekleştirdiği açılış törenine katılım sağladı.

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizce düzenlenen Sakarya'nın Yıldızları Ödül Töreni'ne katılım sağladı.

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan İlçemiz Küçücek Mahallesi halkından İzzet Akgün'ün babası 1992 / 2009 yılları arasında Küçücek Belde Belediyesi Başkanlığı yapmış çok değerli Başkanımız Yaşar Akgün’ü son yolculuğuna uğurladı. Ayrıca ilçedeki diğer cenaze törenlerine de katılarak taziyelerde bulundu ayrıca ilçemizdeki Nikâh törenlerine de katılarak evliliğe yen…

a href="https://www.akyazihalkinsesi.com/files/uploads/1625488154-d3f5ecf2a2efc57623a6.jpg">